Siedzibą biblioteki jest część odrestaurowanych pomieszczeń zabytkowego dworca kolejowego. W budynku znajduje się m.in. sala koncertowa i pomieszczenia wykorzystywane przez lokalne organizacje pozarządowe, W obiekcie siedzibę ma również punkt informacji turystycznej i Aleksandrowska Izba Historyczna.
W placówce działają koła zainteresowań i zespoły muzyczno-wokalne. Oprócz zajęć warsztatowych MCK organizuje konkursy, koncerty, wystawy i przeglądy. W sali widowiskowo-kinowej odbywają się również regularne projekcje filmowe.
GOK prowadzi koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży. W obiekcie funkcjonuje świetlica dla dzieci, w ramach działalności której odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Instytucja jest organizatorem m.in. przeglądów i konkursów.
Biblioteka mieści się w budynku o powierzchni użytkowej ponad 700 m2 przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajdują się: czytelnia z salą konferencyjną, w której mieści się Lokalna Izba Tradycji, wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci i młodzieży oraz pracownia komputerowa.
Miejski Dom Kultury w Barcinie, to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Publiczność ma doskonałe warunki do odbioru muzyki, spektakli teatralnych. Sala widowiskowa to także kino z widownią na 271 miejsc.
Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach mieści się w jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad 400 mkw. W klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, obiekcie znajdują się sale dydaktyczne, pokój do prac merytorycznych oraz biblioteka.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie. Można go odwiedzać przez cały rok. W miejscu odbywają się festyny archeologiczne oraz prowadzone są zajęcia edukacyjne.
Brodnicki Dom Kultury realizuje wydarzenia kulturalne, prowadzi sekcje edukacyjno-warsztatowe oraz udostępnia swoje wnętrza dla przedsięwzięć impresaryjnych.
Biblioteka mieści się w pomieszczeniach Pałacu Anny Wazówny. Prowadzi informację bibliograficzną, regionalną, biznesową i biblioteczną. Udostępnia kartoteki: wycinki prasowe Brodnicy i powiatu. Organizuje różne formy pracy kulturalno-oświatowej i promocyjnej.
Muzeum w Brodnicy mieści się w kompleksie trzech zabytkowych budowli, zlokalizowanych: w centrum miasta. Obecnie w Bramie Chełmińskiej mieści się galeria, zaś w przyległej kamieniczce na Małym Rynku sale wystaw czasowych.
Muzeum w Brodnicy mieści się w kompleksie trzech zabytkowych budowli. Obecnie w piwnicach zamkowych prezentowane są dwie wystawy stałe: „Region brodnicki w średniowieczu” oraz „Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej”.
OSiR utrzymuje, zarządza i udostępniania obiekty i urządzenia sportowo-rekreacyjne oraz turystyczne, organizuje i współorganizuje zajęcia, imprezy i zawody sportowe oraz rekreacyjne. W obiektach zarządzanych przez Ośrodek odbywają się również wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty.
Usytuowany w historycznym miejscu obiekt jest miejsce prezentacji historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu po czasy współczesne. BCK jest organizatorem wystaw i imprez okolicznościowych. Ponadto instytucja prowadzi szereg pracowni warsztatowych w tym folkloru, muzyki, teatru.
Akademia Muzyczna oprócz edukacji, prowadzi szeroką działalność artystyczną - realizuje koncerty i spektakle operowe oraz organizuje i współorganizuje konkursy i festiwale o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Akademia Muzyczna od początków swego istnienia prowadzi, oprócz edukacji, szeroką działalność artystyczną, która obejmuje realizację koncertów i spektakli operowych, organizację oraz współudział w przygotowaniu konkursów i festiwali muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Sala koncertowa przy ul. Staszica to obiekt zlokalizowany w dzielnicy muzycznej przy Domu Studenta. W miejscu tym odbywają się cykliczne koncerty i audycje muzyczne m.in. poranki muzyczne dla dzieci z rodzicami.
W budynku mieści się Muzeum Fotografii i Dom Kultury. APK to miejsce różnorodnych działań kulturalnych, animacyjnych i edukacyjnych. Obok koncertów, spektakli, projekcji filmowych, wystaw odbywają się tu również spotkania z ludźmi kultury i nauki i warsztaty – m.in. fotograficzne, plastyczne.
Biblioteka UKW pełni zadania dydaktyczne, naukowe i usługowe. W skład systemu biblioteczno-informacyjnego uczelni wchodzi Biblioteka Główna oraz dwie biblioteki specjalistyczne. Biblioteka prowadzi również muzeum.
BCOPW to miejsce otwarte na różnego rodzaju inicjatywy kulturalne, społeczne, czy sportowe. To idealne miejsce dla stowarzyszeń, fundacji, kół, klubów i organizacji, które potrzebują wsparcia w postaci przestrzeni – tu mogą korzystać z niej nieodpłatnie podczas realizacji swoich działań.
Obiekt mieści trzy hale targowo-wystawiennicze, sale konferencyjne, zaplecze cateringowe oraz parking na 650 samochodów. Jest miejscem nie tylko targów ale również wydarzeń kulturalnych – m.in. koncertów.
Cafe Kino to bydgoska kino-kawiarnia, będąca miejscem spotkań, rozrywki, jaki i seansów filmowych. W salce kinowej znajduje się ekran o wymiarach 4 x 2,5 m, na którym wyświetlane są filmy oraz prezentacje.
filtry0
Ta strona używa plików Cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Zamknij komunikat