Czym jest Kultura w Zasięgu?

KULTURA w ZASIĘGU to system informacji o szeroko pojętych przejawach działalności kulturalnej w województwie kujawsko-pomorskim, będący owocem wdrożonego modułu e-KULTURA.

Nazwa systemu niesie informację/przekaz: Kultura jest w Twoim zasięgu, jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Słowo “zasięg” odnosi się do skali projektu, która z jednej strony na tyle duża aby wyjść poza granice miast (serwisów miejskich) z drugiej strony na tyle lokalna aby nie pomijać małych przedsięwzięć i obiektów poza aglomeracjami miejskimi.

Inicjatywa portali agregujących dane nie jest nowa. Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy gromadzi te dane przeszło 20 lat. Mając do dyspozycji nowoczesną technologię, biorący udział w projekcie partnerzy dostarczają informacje w sposób pełni zautomatyzowany. Wspomniana technologia to również wykorzystywany w aplikacji mobilnej mechanizm geolokalizacji pozwalający określić interesujący nas promień – znajdujące się w naszym zasięgu obiekty i wydarzenia.

Poza kalendarzem i mapą kultury użytkownicy odnajdą tu ciekawe artykuły, zdigitalizowane w ramach e-Kultury zbiory, informacje o ofercie edukacyjnej, warsztatach, kursach, przeglądach, periodykach i wiele innych informacji, które mają tworzyć jak najszerszy obraz przejawów działalności artystycznej w regionie. To również elementy społecznościowe, możliwość rejestracji – ustawiania powiadomień o ważnych nadchodzących terminach oraz dzielenia się informacją z innymi. Dla posiadaczy smartfonów to również możliwość pobrania dedykowanych aplikacji mobilnych.