Siedzibą biblioteki jest część odrestaurowanych pomieszczeń zabytkowego dworca kolejowego. W budynku znajduje się m.in. sala koncertowa i pomieszczenia wykorzystywane przez lokalne organizacje pozarządowe, W obiekcie siedzibę ma również punkt informacji turystycznej i Aleksandrowska Izba Historyczna.
W placówce działają koła zainteresowań i zespoły muzyczno-wokalne. Oprócz zajęć warsztatowych MCK organizuje konkursy, koncerty, wystawy i przeglądy. W sali widowiskowo-kinowej odbywają się również regularne projekcje filmowe.
GOK prowadzi koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży. W obiekcie funkcjonuje świetlica dla dzieci, w ramach działalności której odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Instytucja jest organizatorem m.in. przeglądów i konkursów.
Biblioteka mieści się w budynku o powierzchni użytkowej ponad 700 m2 przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajdują się: czytelnia z salą konferencyjną, w której mieści się Lokalna Izba Tradycji, wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci i młodzieży oraz pracownia komputerowa.
Miejski Dom Kultury w Barcinie, to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Publiczność ma doskonałe warunki do odbioru muzyki, spektakli teatralnych. Sala widowiskowa to także kino z widownią na 271 miejsc.
Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach mieści się w jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad 400 mkw. W klimatyzowanym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, obiekcie znajdują się pracowania artystyczna, wielofunkcyjna sala oraz biblioteka.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie. Można go odwiedzać przez cały rok. W miejscu odbywają się festyny archeologiczne oraz prowadzone są zajęcia edukacyjne.
Brodnicki Dom Kultury realizuje wydarzenia kulturalne, prowadzi sekcje edukacyjno-warsztatowe oraz udostępnia swoje wnętrza dla przedsięwzięć impresaryjnych.
Biblioteka mieści się w pomieszczeniach Pałacu Anny Wazówny. Prowadzi informację bibliograficzną, regionalną, biznesową i biblioteczną. Udostępnia kartoteki: wycinki prasowe Brodnicy i powiatu. Organizuje różne formy pracy kulturalno-oświatowej i promocyjnej.
Muzeum w Brodnicy mieści się w kompleksie trzech zabytkowych budowli, zlokalizowanych: w centrum miasta. Obecnie w Bramie Chełmińskiej mieści się galeria, zaś w przyległej kamieniczce na Małym Rynku sale wystaw czasowych.
Muzeum w Brodnicy mieści się w kompleksie trzech zabytkowych budowli. Obecnie w piwnicach zamkowych prezentowane są dwie wystawy stałe: „Region brodnicki w średniowieczu” oraz „Rzeźby i detale architektoniczne z kaplicy zamkowej”.
OSiR utrzymuje, zarządza i udostępniania obiekty i urządzenia sportowo-rekreacyjne oraz turystyczne, organizuje i współorganizuje zajęcia, imprezy i zawody sportowe oraz rekreacyjne. W obiektach zarządzanych przez Ośrodek odbywają się również wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty.
Usytuowany w historycznym miejscu obiekt jest miejsce prezentacji historii i tradycji Brześcia Kujawskiego od neolitu po czasy współczesne. BCK jest organizatorem wystaw i imprez okolicznościowych. Ponadto instytucja prowadzi szereg pracowni warsztatowych w tym folkloru, muzyki, teatru.
Akademia Muzyczna oprócz edukacji, prowadzi szeroką działalność artystyczną - realizuje koncerty i spektakle operowe oraz organizuje i współorganizuje konkursy i festiwale o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Akademia Muzyczna od początków swego istnienia prowadzi, oprócz edukacji, szeroką działalność artystyczną, która obejmuje realizację koncertów i spektakli operowych, organizację oraz współudział w przygotowaniu konkursów i festiwali muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Sala koncertowa przy ul. Staszica to obiekt zlokalizowany w dzielnicy muzycznej przy Domu Studenta. W miejscu tym odbywają się cykliczne koncerty i audycje muzyczne m.in. poranki muzyczne dla dzieci z rodzicami.
W budynku mieści się Muzeum Fotografii i Dom Kultury. APK to miejsce różnorodnych działań kulturalnych, animacyjnych i edukacyjnych. Obok koncertów, spektakli, projekcji filmowych, wystaw odbywają się tu również spotkania z ludźmi kultury i nauki i warsztaty – m.in. fotograficzne, plastyczne.
Biblioteka UKW pełni zadania dydaktyczne, naukowe i usługowe. W skład systemu biblioteczno-informacyjnego uczelni wchodzi Biblioteka Główna oraz dwie biblioteki specjalistyczne. Biblioteka prowadzi również muzeum.
Sala konferencyjna (połączone aule A i B nr 2.40 ABC)
BCOPW to miejsce otwarte na różnego rodzaju inicjatywy kulturalne, społeczne, czy sportowe. To idealne miejsce dla stowarzyszeń, fundacji, kół, klubów i organizacji, które potrzebują wsparcia w postaci przestrzeni – tu mogą korzystać z niej nieodpłatnie podczas realizacji swoich działań.
Obiekt mieści trzy hale targowo-wystawiennicze, sale konferencyjne, zaplecze cateringowe oraz parking na 650 samochodów. Jest miejscem nie tylko targów ale również wydarzeń kulturalnych – m.in. koncertów.
Cafe Kino to bydgoska kino-kawiarnia, będąca miejscem spotkań, rozrywki, jaki i seansów filmowych. W salce kinowej znajduje się ekran o wymiarach 4 x 2,5 m, na którym wyświetlane są filmy oraz prezentacje.
filtry0
Ta strona używa plików Cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Zamknij komunikat