Wyszyj, wyhaftuj makatkę – konkurs na wykonanie makatki kuchennej

Wyszyj, wyhaftuj makatkę – konkurs na wykonanie makatki kuchennej

17.04.2023

W ramach projektu „Biblioteka od kuchni” Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie makatki kuchennej. Jeśli znacie osoby lubiące wyszywać lub haftować, to koniecznie poinformujcie ich o tej propozycji!

„Każda żona tym się chlubi, że gotuje co mąż lubi” lub „Dobra woda zdrowia doda” to jedne z wielu mądrości życiowo-domowych, które znajdowały się na ręcznie wyszywanych płótnach. Niegdyś można je było spotkać w niemal w każdej kuchni nad piecem. Są tacy, którym makatki przypominają stare, dobre czasy dzieciństwa i wspaniałą babciną kuchnię.

Konkurs jest skierowany do osób dorosłych i polega na wykonaniu makatki kuchennej wraz z mottem. Może pojawią się jakieś nowe hasła, które można odnieść do współczesności? Konkurs pozwoli na podtrzymanie tradycji rękodzieła. Termin nadsyłania prac upływa 26 maja, a ogłoszenie wyników nastąpi 2 czerwca podczas wernisażu.

Szczegóły i Regulamin konkursu znajdują się na stronie https://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/wyszyj-wyhaftuj-makatke.html

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Radio PIK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98