Zdrowie, uroda, powodzenie życiowe. Magiczne właściwości roślin leczniczych
Edukacja  /  Inne

Zdrowie, uroda, powodzenie życiowe. Magiczne właściwości roślin leczniczych

  • Wydarzenie archiwalne: 22.07.2023
Miejsce:
Ogród roślin leczniczych i kosmetycznychBydgoszcz, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9
Zdrowie, uroda, powodzenie życiowe. Magiczne właściwości roślin leczniczych  – wykład plenerowy Jolanty Skibińskiej-Wróbel, kustosza byłego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”

Prelegentka opowie o leczniczych właściwościach roślin, które zapewniają nam zdrowie i urodę. Niektóre działają rozgrzewająco lub przeciwbólowo, inne łagodzą lęki i bezsenność czy chorobę lokomocyjną.  Jolanta Skibińska-Wróbel oprowadzi Uczestników po Ogrodzie Roślin Leczniczych i Kosmetycznych CM UMK, który zajmuje powierzchnię około 3500 m2 podzieloną na sektory. W części centralnej, znajdują się rośliny zielne – jednoroczne i byliny. Wokół posadzono krzewinki, krzewy, pnącza i drzewa. W doborze blisko 200 taksonów roślin kierowano się głównie ich wykorzystaniem w lecznictwie i kosmetyce.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum (ul. Gdańska 4) oraz przez Internet: https://bilety.muzeum.bydgoszcz.pl/rezerwacja/wydarzenie

Decyduje kolejność zakupu biletów!!!

Wstęp – 10 zł od osoby

Start: Ogród roślin leczniczych i kosmetycznych, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9 (obok Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza)

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.: 52 52 53 555