ZAJĘCIA PODRÓŻNICZE „HULAJNOGĄ PRZEZ PIASKOWE KRÓLESTWO” Z DOMINIKIEM WIECZORKIEWICZEM

ZAJĘCIA PODRÓŻNICZE „HULAJNOGĄ PRZEZ PIASKOWE KRÓLESTWO” Z DOMINIKIEM WIECZORKIEWICZEM

  • Wydarzenie archiwalne: 18.11.2022
Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w ŚwieciuŚwiecie, ul. Sienkiewicza 4
W czasie zajęć uczestnicy wyruszą w magiczną podróż do Arabii Saudyjskiej. Podczas festiwalowego spotkania dopasują dla siebie turban, burkę lub hidżab arabski (chustę) oraz zdobędą praktyczną wiedzę podczas warsztatów wiązania turbanów. Ilustracje i fotografie zobrazują magiczny Półwysep Arabski – gościnność, zapach kadzidła, wielbłądy, ogromne przestrzenie wypełnione żółtym piaskiem.

DOMINIK WIECZORKIEWICZ – Entuzjasta jazdy hulajnogą i koleją. Leśnik, edukator przyrodniczy, pisarze prozy dziecięcej i rzecz jasna podróżnik. Do tej pory odwiedził wiele krajów, ale jego celem nie jest zaliczanie kolejnych odwiedzanych miejsc. Ważniejsze jest poznać kulturę, tradycję, zwyczaje czy porozmawiać z ludźmi. Najpiękniejszym czasem jaki w życiu spędził było kilka dni na Smoczej Wyspie oraz samotne noce pośród piasków rozległej pustyni Rub Al`Khali albo biwak w libańskiej Dolinie Bekaa albo hulanie przez Dolinę Omo w Etiopii. Kolejne podróżnicze cele wyznaczają horyzonty jego podróżniczych marzeń – chciałby w przyszłości dopłynąć czółnem do Timbuktu.

Obowiązują zapisy dla grup zorganizowanych: kontakt@tmzs.org.pl (prosimy o podanie liczby zgłaszanych uczestników oraz imienia i nazwiska opiekuna)

Piątek, 18 listopad 2022 , 9:00 - 10:45

Wydarzenie w ramach 6. edycji Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2022

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

ul. Sienkiewicza 4
86-100 Świecie
tel.: 523334810