Zagubiony Świat – wystawa fotografii Marka Czarneckiego
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Zagubiony Świat – wystawa fotografii Marka Czarneckiego

  • Wydarzenie archiwalne: 17.11.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
16 listopada zapraszamy na otwarcie wystawy prac fotograficznych Marka Czarneckiego. "Zagubiony świat" jest zapisem emocji i zdarzeń, których autor doświadczył w studio, w trakcie pracy z zaproszonymi do projektu znajomymi i przyjaciółmi. Ekspozycja w Książnicy Kopernikańskiej będzie czynna od 16 listopada do 9 grudnia 2022 r.
Marek Czarnecki: Żyjemy na pograniczu świata wirtualnego i rzeczywistego. Codziennie duża część z nas wielokrotnie przekracza granice oddzielające te światy. Aby poruszać się sprawnie w realu planujemy nasze działania w przestrzeni wirtualnej. Żyjąc na granicy obu światów, przesyłając olbrzymie ilości informacji z jednej rzeczywistości do drugiej, popadamy w osamotnienie i zadumę nad otaczającymi nas rzeczywistościami realną i wirtualną. Istniejąc mocno w jednej rzeczywistości gubimy się w innej. Zagubieni w światach szukamy celu i uzasadnienia naszych działań. Popadamy w samotność w realu, żyjąc w wirtualu lub nie radzimy sobie w wirtualu istniejąc w realu, który nas otacza. Żyjąc w obu wzajemnie się przecinających światach gubimy się, popadamy w osamotnienie mimo obecności tak wielu ludzi i zdarzeń wokół nas. Niech nasze zagubienie nie będzie naszą zgubą tylko chwilą odpoczynku i zadumy nad naszym życiem i tymi wszystkimi przestrzeniami, które nas otaczają i tymi nowymi, których jeszcze nie znamy, a które pewnie wytworzymy jako owoc dalszego rozwoju możliwości naszego poznania świata i odkryć nowych zjawisk matematyki i fizyki.


Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu