ZAGADKI BABCI – czytanie i działanie (warsztaty)
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura  /  Sztuki wizualne

ZAGADKI BABCI – czytanie i działanie (warsztaty)

  • Wydarzenie archiwalne: 21.01.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
W Dzień Babci i z tej okazji oraz z okazji Dnia Dziadka SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE Z WNUCZĘTAMI, KSIĄŻKAMI I BABCIAMI (u boku lub w sercu).
Poznamy znakomitą, pouczającą i wzruszającą, a przy tym zabawną książkę o babciach, autorstwa Sylwii Chutnik, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Grzegorza Kasdepkego, Tomasza Samojlika, Zofii Staneckiej, Marcina Szczygielskiego i Ewy Winnickiej. Wysłuchamy jednego z opowiadań i twórczo się zabawimy razem z babcią lub dziadkiem.
Dowiecie się "Czy babcię można wymyślić? A co, jeśli jest szefową gangu? Czy naprawdę zamieniła się
w wilkołaka? Czy potrafi przegrywać w scrabble? Co się stanie, gdy złamie nogę? Czy umie pływaći kierować barką? Czy babcia może kochać bez pamięci?" (pytania   ze strony wydawnictwa)
PRZYJDŹCIE, MIEJECIE, wspólną, międzypokoleniową, FRAJDĘ
WSTĘP WOLNY, jednak KONIECZNE SĄ ZAPISY (m.in dlatego, by materiałów do warsztatów starczyło dla każdego).
PISZCIE: tuczytam@op.pl, w temacie wpisujcie "babcia w bibliotece", a w treści wiek dziecka i Wasz numer telefonu. Czekajcie na potwierdzenie.
ZAPRASZAMY
Spotkanie adresowane jest dla dzieci mających powyżej 5 lat i dorosłych (najchętniej Babć i Dziadków).
Prowadzenie: Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, laureatka nagrody w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People) https://www.facebook.com/Tuczytam.Kamienica12, a także biblioterapeutka i animatorka kulturalna praktykująca działania międzypokoleniowe.

Wykorzystana grafika, autorstwa ukraińskiej artystki, Oksany Draczkowskiej, pochodzi z zasobów Wydawnictwa Frajda, wydawcy "Zagadek babci".

Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy