Z Zakopanego do biblioteki – spotkanie autorskie z Beatą Sabałą-Zielińską
Wstęp wolny  /  Literatura

Z Zakopanego do biblioteki – spotkanie autorskie z Beatą Sabałą-Zielińską

  • Wydarzenie archiwalne: 20.04.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
Pasjonująco opisała powstanie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i służbę tamtejszych ratowników. Dzięki długoletniej pracy jako dziennikarka, udało jej się zaskarbić ich sympatię i zaufanie poprzez rzetelnie przedstawienie ich wysiłków w ratowaniu turystów w górach.

Beata Sabała-Zielińska, rodowita góralka, publicystka i dziennikarka zajmująca się głównie tematyką górską będzie gościem kolejnego spotkania autorskiego w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza. Spod jej pióra wyszła również opowieść o kultowym, znanym wszystkim piechurom miejscu w Tatrach, słynnej Piątce – Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, a także zapis rozmowy z wdową po himalaiście Macieju Berbece – Ewą. W ubiegłym roku do rąk młodszych czytelników trafiła Tatrzańska przygoda Zosi i Franka, a w kwietniu ukaże się nowa wersja Radio-aktywnej Sabały.

Zachęcamy do spotkania z autorką. Spróbujemy dowiedzieć się, czy pisarką się jest, czy się nią zostaje? Jak zdobywa się zaufanie najbardziej zaufanej grupy w Polsce – ratowników TOPR-u? Jak rozmawia się o rzeczach ostatecznych, nie zatracając jednocześnie chęci do życia? Ile trzeba mieć szczęścia, żeby znaleźć się we właściwym miejscu o właściwej porze? Poza tym nie zabraknie rozmowy o górach, górach, górach…

Na spotkanie z Tatrami i Beatą Sabałą-Zielińską zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego. Przed spotkaniem będzie możliwość zakupu książek autorki.

Bezpłatne wejściówki są jeszcze dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

15
lipca (poniedziałek)
⟶ DO 31.08

Odkryj „Kawałki sztuki” w Inowrocławiu!

15
lipca (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece

16
lipca (wtorek), godz. 16:00

Igłą i nitką – letnie warsztaty szycia

18
lipca (czwartek), godz. 12:00–17:00

Na turystycznym szlaku