Z cyklu „Literatura w Muzeum”. Spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim, autorem thrillera pt. „Odnow@”
Literatura

Z cyklu „Literatura w Muzeum”. Spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim, autorem thrillera pt. „Odnow@”

  • Wydarzenie archiwalne: 20.04.2022
Miejsce:
Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4
Radosny początek wakacji Bogny burzy wiadomość o zaginięciu brata i jego znajomej. Życie młodej dziewczyny niespodziewanie nabiera tempa, a świat biznesu, w który wkracza, okazuje się mroczny i bezwzględny. Pomocną rękę do błądzącej nastolatki wyciągają dziennikarze największej bydgoskiej gazety i w pogoni za prawdą trafiają na historię, której nigdy nie powinni poznać. Na ich drodze nieoczekiwanie stają wielcy wynalazcy z przeszłości, na czele z Leonardem da Vincim i Nikolą Teslą. Wielkie pieniądze nie znają jednak kompromisów i o tym bez litości przekonują się bohaterowie. W sieci powiązań pewne jest tylko to, że ruszając w nieznaną podróż, można już nigdy z niej nie wrócić.

Czy historia, która początek ma w średniowieczu, może zmienić przyszłość? Czy konstruktorzy i wynalazcy z początków XX wieku mogą mieć naśladowców sto lat później? Co łączy mistyczny świat tajnych stowarzyszeń z losami studentki, która chce rozpocząć nowe życie? Ekscytujący thriller łączący tajemnice przeszłości z pragnieniami teraźniejszości. Wkraczając w tę historię, nigdy już nie będzie wiadomo, co w realnym życiu jest prawdą, a co jej cieniem.

Krzysztof Gawkowski to społecznik i polityk. Doktor nauk humanistycznych i wykładowca akademicki, specjalizujący się w zagadnieniach bezpieczeństwa państwa. Jego pasją jest kryminologia i kryminalistyka. „Odnow@” to trzecia powieść i zarazem pierwsza wydana również w formie audiobooka.

Wstęp do muzeum – bilet specjalny 1 zł

 

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555