Wystawa <i>Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu</i> w Chełmży
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja  /  Sztuki wizualne

Wystawa Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu w Chełmży

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 05.04.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Powiatowa i Miejska Biblioteka PublicznaChełmża, Rynek 4
Goszcząca niedawno na Rynku plenerowa wystawa o wojennych losach harcerzy spotkała się z tak przychylnym przyjęciem, że postanowiliśmy kontynuować tę ideę.
Wspólnym wysiłkiem Miasta Chełmży, naszej Biblioteki, Towarzystwa Przyjaciół Chełmży i Ośrodka Sportu i Turystyki na Rynku stanęła wystawa Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu.
12 plansz przedstawia koncepcję i przebieg szlaku oraz najważniejsze miejsca i obiekty kujawsko-pomorskiego odcinka trasy.
Organizatorem wystawy jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu, a Honorowy Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wystawę na można oglądać do 7 maja.
Pełna trasa Szlaku Kopernikowskiego, łączącego województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie, dostępna jest na oficjalnej stronie: https://szlakkopernikowski.pl/pl/, a więcej informacji znajdziecie tutaj: https://kpcd.com.pl/szlak-kopernikowski/.


Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży

Rynek 4
87-140 Chełmza
tel.: 56 675 61 33