Wystawa malarstwa - KLASYKA
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa malarstwa - KLASYKA

  • Wydarzenie archiwalne: 09.10.2021
Miejsce:
Galeria MiejskaInowrocław, pl. Klasztorny 2
Od 10 października w Teatrze Miejskim, w Galerii Miejskiej będzie można bezpłatnie oglądać prace najsłynniejszych polskich artystów. Wystawa dzieł malarskich pod nazwą „KLASYKA” będzie realizowana przy okazji wydarzenia INO CLASSIC FESTIWAL. Miłośnicy sztuki i nie tylko będą mogli zwiedzać ją aż do 15 listopada.

W Teatrze Miejskim pojawią się oryginalne obrazy między innymi takich malarzy, jak: Leon Wyczółkowski, Olga Boznańska, Jan Stanisławski, Tadeusz Makowski, Zdzisław Beksiński, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Tymon Niesiołowski. Wśród tytułów będziemy mogli oglądać: „Astry” Wyczółkowskiego, „Kwiaty” Boznańskiej, „Obłoki” Stanisławskiego, „Troje dzieci pod lampą” Makowskiego, „Okno” Beksińskiego, „Kompozycję” Witkiewicza czy „Zaproszenie do cyrku” Tymona Niesiołowskiego.

Zobaczymy dzieła o tematyce związanej z przyrodą czy martwą naturą. Pojawią się portrety, pejzaże i krajobrazy, a wśród nich obrazy na płótnie, na tekturze lub sklejce z zastosowaniem technik takich, jak: olej, akryl czy tempera. Łącznie Galeria Miejska zostanie zagospodarowana ponad trzydziestoma dziełami najsłynniejszych artystów z dziedziny malarstwa XX wieku. Wszystkie prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie od 10 października do 15 listopada, od wtorku do piątku w godzinach 11:00-17:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00.

Organizatorami wystawy są Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław.

 

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555