Wystawa fotografii  "Kijów miasto sprzed wojny"
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Wystawa fotografii "Kijów miasto sprzed wojny"

  • Wydarzenie archiwalne: 10.05.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8
Na wystawie przed Książnicą Kopernikańską prezentujemy zdjęcia przedstawiające Kijów sprzed wojny ukraińsko-rosyjskiej. Będą to fotografie z lat 2009 i 2010 wykonane przez toruńskich fotografików - Jadwigę i Marka Czarneckich podczas ich wizyt w Kijowie. A także zdjęcia z lat 2019-2021, które przywiozła do Polski Olena Pryshchepa, dziennikarka telewizyjna z Kijowa.

Na 20 planszach zobaczymy najbardziej charakterystyczne fragmenty Kijowa, m.in. Górę Łysą; Plac Niepodległości z figurą Archanioła Michała; kijowskie kamienice w historycznej części miasta na prawym brzegu Dniepru; Kościół św. Jerzego; Most Tysiącleci; Muzyczne fontanny, które pojawiły się na centralnym placu Kijowa po jego całkowitej rekonstrukcji w 2001 r.; monumentalną rzeźbę Ojczyzna-Matka, która od wielu lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta; Pomnik Niepodległości i Muzeum Wody. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa potrwa do 31 maja.

Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42