WYSTAWA / DYPLOM 2021
Sztuki wizualne

WYSTAWA / DYPLOM 2021

  • Wydarzenie archiwalne: 28.01.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
CSWToruń, Wały gen. Sikorskiego 13
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13.

Czas trwania wystawy: 28.01.2022–20.02.2022
Wernisaż: 28.01.2022, godz. 14.00

Uroczysty finisaż, połączony z wręczeniem absolwentom nagród i wyróżnień odbędzie się 18 lutego 2022 r. w kinie Centrum CSW „Znaki czasu” w Toruniu w dwóch turach: o godz. 13.00 – wyróżnieni absolwenci konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, historii sztuki i krytyki artystycznej; o godz. 14.00 – wyróżnieni absolwenci architektury wnętrz, grafiki, malarstwa oraz sztuki mediów i edukacji wizualnej.

Kurator wystawy: Michał Rygielski
Koordynator wystawy ze strony UMK: Joanna Cieślikowska
Koordynator wystawy ze strony CSW: Paulina Kuhn

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów grafiki, architektury wnętrz, malarstwa, sztuki mediów i edukacji wizualnej, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, krytyki artystycznej oraz historii sztuki.

Na wystawie pokazane zostaną prace ponad 40 absolwentów Wydziału, reprezentujące różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze, będące owocem kilkuletniego dojrzewania artystycznego i intelektualnego.

Wzorem poprzednich lat, autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani medalami, nagrodami oraz wyróżnieniami. W obszarze sztuk plastycznych to Medal im. Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny oraz Medal Janusza Boguckiego przyznawany przez Radę Programową kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna za najlepszy na kierunku dyplom artystyczny i pracę teoretyczną. Najlepsze prace dyplomowe na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki uhonorowane zostały Nagrodami i Wyróżnieniami im. doc. Leonarda Torwirta. Na kierunku ochrona dóbr kultury przyznane zostały Wyróżnienia im. doc. Jerzego Frycza, a na historii sztuki – Nagroda i Wyróżnienie im. prof. Gwidona Chmarzyńskiego. Najlepsze prace licencjackie obronione na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny nauki o sztuce zostały docenione Nagrodą i Wyróżnieniem im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej.

 

Partner technologiczny: SHARP Consumer Electronics Poland Sp z o.o.

Partnerzy medialni: Agencja Media&Work, Nowości, Polskie Radio PiK

 

Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
tel.: +56 610 97 18

Powiązane wydarzenia

09
lutego (czwartek)

Ferie w CSW! ☃

09
lutego (czwartek), godz. 18:00

Horzyca w Centrum – Noce i dnie

10
lutego (piątek)

Ferie w CSW! ☃