Logo partnera
Sztuki wizualne

Wystawa Anny Liszewskiej – Ryczkowskiej w WDK

  • Wydarzenie archiwalne: 25.05.2023
Miejsce:
Wąbrzeski Dom KulturyWąbrzeźno, Wolności 47
25 maja o godzinie 18.00 zapraszamy Państwa do Wąbrzeskiego Domu Kultury na Wystawę pt. „Pędzlem, młotkiem, igłą” autorstwa Anny Liszewskiej-Ryczkowskiej.

Pani Anna to kobieta wielu talentów, które rozwinęła pracując w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wąbrzeźnie. Dziś swoją twórczą pasję dzieli z mężem. Wspólnie „ratują” przedmioty przed wyrzuceniem i zniszczeniem. Poszukują takie rzeczy, w których nikt już nie widzi użyteczności.
– Niemal z każdym uratowanym przedmiotem wiąże się jakaś historyjka.Wystawę moich prac chciałabym zadedykować właśnie naturze, która tak bardzo jest zagrożona przez cywilizację
i powstającą ogromną ilość śmieci.Wychodzę z złożenia, że nic tak bardzo nie cieszy jak efekt własnej pracy szczególnie, gdy tą radością można cieszyć się z innymi. – 
mówi autorka ekspozycji. Na wystawie pojawią się między innymi poduszki ozdobne z wykorzystaniem ponad stuletnich, ręcznych haftów, drzwi znalezione na śmietniku, które służą jako element wystroju kuchni, latarnie z lamp ogrodowych znalezionych na śmietniku oraz tralek ze starej, kamienicznej balustrady, półeczka na przyprawy z szufladki ze starej toaletki kupiona za grosze w sklepie ze starociami oraz wiele innych przedmiotów przerobionych przez Panią Annę i  jej męża. Będzie to niewątpliwie bardzo ciekawa ekspozycja pełna ekologicznych pomysłów i inspiracji. Zobaczcie jak ratuje się piękno starych przedmiotów.

Źródło: Wąbrzeski Dom Kultury

Wąbrzeski Dom Kultury

ul. Wolności 47
87-200 Wąbrzeźno
tel.: 56 688 17 27

Powiązane wydarzenia

14
czerwca (środa), godz. 16:00

Warsztaty z okazji Dnia Taty w WDK

16
czerwca (piątek), godz. 19:00

SUMMER DJ’S MEETING

18
czerwca (niedziela)

DE REVOLUTIONIBUS 2023

18
czerwca (niedziela), godz. 10:00

Wystawa Zabytkowych Motocykli w Wąbrzeźnie

21
czerwca (środa), godz. 17:00

Spotkanie z czarnym krążkiem w Parku WDK