<b>WYNIKI</b>
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  interdyscyplinarne

WYNIKI

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom, cieszymy się, że druga edycja naszego przeglądu spotkała się z tak dużym zainteresowaniem: otrzymaliśmy pięćdziesiąt sześć nagrań kolęd i pastorałek, które nadesłali uczestnicy z różnych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. Dziękujemy również za wszystkie świąteczne życzenia, które swoim optymizmem rozświetlają ten niełatwy czas. Chociaż ideą „Świątecznej pocztówki” jest przede wszystkim tworzenie magicznej i niepowtarzalnej atmosfery oraz dzielenie się radością, postanowiliśmy uhonorować najpiękniejsze wykonania kolęd i pastorałek.

Jurorzy przyznali nagrody wokalistom i zespołom wokalnym, ale gratulacje składają też nauczycielom, rodzicom, instruktorom i opiekunom artystycznym wszystkich uczestników. Szczególne podziękowania na ręce Janusza Lewandowskiego ze Szkoły Podstawowej w Obrowie za interesujący aranż  kolędy „Przybieżeli do Betlejem” składa Erwin Regosz: Dobrych dźwięków i pauz, Panie Januszu!

Wybrane przez jurorów kolędy prezentujemy poniżej oraz w naszych mediach społecznościowych. Wspólnie podzielmy się radością Świąt Bożego Narodzenia z całym światem!

Jury w składzie:

Agnieszka Olszewska - solistka orkiestry Straussowskiej (sopran), trener wokalny, współpracuje z zespołami, chórami i teatrami operowymi, nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego;

Ireneusz Maciejewski - reżyser teatralny, aktor lalkarz, filmowiec, autor sztuk, adaptacji teatralnych oraz tekstów piosenek, specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK Toruń;

Erwin Regosz - muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki w WOAK Toruń;

po obejrzeniu i wysłuchaniu 56 prezentacji konkursowych (soliści, zespoły, w tym rodzinne)
postanowiło przyznać następujące nagrody finansowe i wyróżnienia:

NAGRODY:

SOLIŚCI:

Julia Buczkowska (Chrostkowo),
Kołysanka dla Jezusa

 

 

 

 

 

Filip Bukowski (Pauliny),
Zagraj dziecku kołysankę

 

 

 

 

 

 Mateusz Chuchra (Toruń),
Świeć gwiazdeczko, świeć

 

 

 

 

 

 Zofia Dobaczewska (Grębocin),
Zagraj dziecku kołysankę

 

 

 

 

 

 Łucja Gronowska (Toruń),
Pastorałka od serca do ucha

 

 

 

 

 

 Lena Paczkowska (Gruta),
Gore gwiazda Jezusowi

 

 

 

 

 

 Weronika Sołtys (Szpetal Górny),
Noel

 

 

 

 

 

ZESPOŁY:

 Zespół wokalny z Gminnego Ośrodka Kultury (Obrowo):
Martyna Bukowska, Zuzanna Mytlewska, Oliwia Kowalska, Martyna Foksińska,
Pierwsza gwiazda

 

 

 

 

 Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II (Obrowo): Julia Wojciechowska, Paweł Adamski, Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska, Agata Bagińska, Zuzanna Porębska,
Przybieżeli do Betlejem

 

 

 

 

 Zespół wokalny ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja”
(Toruń): Karolina Trawicka,  Zuzia Stefańska, Laura Pełka, Alicja Dorosz, Alicja Szparaga,  Zuzanna Morawska, Julia Drągowska, Marta Lubrańska, Kalina Rowińska, Aleksandra Pietrzak, Marta Boratyńska-Soral, Zofia Myszkowska, Kornelia Duda-Staromłyńska, Mela Dorosz,  Helena Gołaś, Kalina Kalińska,
Tryumfy Króla Niebieskiego

 

 

 Przedszkolaki ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja”
(Toruń): Nela Bartoszyńska, Marcel Barej, Klara Droszcz, Aleksander Gołaś, Marcelina Gołębiewska, Anastazja Holz, Monika Jabłońska, Zuzanna Kulwicka, Marianna Kurkowska, Jeremi Kutryj, Romeo Munoz Tovar, Barbara Romanowska, Szymon Nesteruk, Parys Niewiarowski, Amelia Cendrowska, Mia Crawford, Jakub  Deczyński,  Antonina Holc, Alicja Mentzen, Enzo Munoz Tovar, Samuel Neagu, Nina Nesteruk, Aleksander Nowacki, Stefania Parafianowicz - Lambrecht, Pola Uszok, Oliwier Wiśniewski,  Przybieżeli do Betlejem

 

 

 Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej (Kowalewo Pomorskie): Martyna Ernest, Julia Chwiećko, Marta Zielińska,
Przybieżeli do Betlejem

 

 

 

 

 

 Zespół z Pasją (Toruń): Witold Czerwiński, Józef Narożny, Małgorzata Konieczna, Danuta Szymańska, Ewa Karłowska, Krystyna Nowak-Malczewska, Małgorzata Rosińska, Kazimiera Kubiak, Halina Skopowska,
Wesołych Świąt

 

 

 

 

 

 Marcelina Bąk, Maria Kuczora (Nowa Wieś Wielka),
Pastorałka od serca do ucha

  

 

 

 

ZESPOŁY RODZINNE:

 Rodzina Mytlewskich (Osiek nad Wisłą),
Gdy śliczna Panna

 

 

 

 

 

Nina Pękala i Joanna Bester (Złotoria),
W żłobie leży

 

 

 

 

Ponadto Jury postanowiło wyróżnić następujących wykonawców:

Julia Amrozy (Mierzynek), Zaśnij Dziecino

Nora Bald Plaza (Toruń), Kolędnicy wędrownicy

Agata Buczkowska (Chrostkowo), Kiedy mrok otuli cisza

Aleksandra Michalska (Świecie), Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje

Anastazja Forbot (Bydgoszcz), Była noc

Nadia Orszt (Bydgoszcz), Kolęda dla tęczowego Boga

Zuzanna Sumińska (Czernikowo), Tryumfy Króla Niebieskiego

Karolina Trawicka (Kopanino), Nie było miejsca dla Ciebie

Klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków (Ciechocinek), Kolędowy czas

Schola przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa  (Osiek nad Wisłą), Pastorałka od serca do ucha

Zespół ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera (Toruń) w składzie: Anastazja Skipenes, Zofia Peszyńska, Bruno Ordak, Filip Struss, Michał Ostrzycki, Świeć gwiazdeczko, świeć 

Klasa 4 ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika (Łążyn), Tryumfy Króla Niebieskiego

Laura Aszyk z rodziną (Lubicz Dolny), Przybieżeli do Betlejem

Monika i Karolina Trawickie (Kopanino), Kolęda dla nieobecnych

 

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej.

 

Regulamin



Źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55

Powiązane wydarzenia

30
września (piątek)
⟶ DO 02.10

Weekend seniora z kulturą

30
września (piątek), godz. 17:00

Wieczorne dyrdymałki

30
września (piątek), godz. 18:00

Wieczorne dyrdymałki

30
września (piątek), godz. 19:00

Dźwiękowe inhalacje

19
listopada (sobota)

KATAR 2022: Film