Wykład Łukasza Lamży pt. „Nie pogadasz z komputerem”
Wstęp wolny  /  Edukacja

Wykład Łukasza Lamży pt. „Nie pogadasz z komputerem”

  • Wydarzenie archiwalne: 01.12.2021
Miejsce:
Gmach główny Gdańska 4Bydgoszcz, ul. Gdańska 4
Wykład Łukasza Lamży pt. „Nie pogadasz z komputerem” z cyklu: „Gotowi na zmiany(?) czyli jak zmieni się świat w kilka lat”

Jak porozumieć się z komputerem nie za pośrednictwem kodu tylko języka potocznego? Komputery stają się inteligentniejsze, rozwiązując coraz bardziej zaawansowane problemy, ostatnimi czasy popisując się kreatywnością, a także umiejętnością wypowiadania się „po ludzku". Pojawia się jednak problem: sposób „myślenia" programów komputerowych,
i sposób, w jaki reprezentują rzeczywistość dla potrzeb swych własnych procedur obliczeniowych, mają coraz mniej wspólnego z tym, co dzieje się w naszych głowach. Czyżby więc do komunikacji człowiek-komputer nigdy nie dojdzie? Czy  komputery osiągną, a następnie przekroczą poziom ludzkiej inteligencji?

Wykład połączony z dyskusją z autorem książki „Połącz kropki", w której Łukasz Lamża zabierze nas w fascynującą podróż w czasie. Z pasją opowie o rozwoju zaawansowanych technologii, opierając się na najnowszych doniesieniach i prognozach publikowanych
w literaturze naukowej. Rozprawi się też z fantazjami futurologów i narzekaniami malkontentów,  wyjaśniając działanie nowych technologii i perspektywy ich rozwoju.

Środa, 1 grudnia 2021 r., godz. 18.00, ul. Gdańska 4, Muzeum (sala audiowizualna)

Wstęp sponsorowanyDołącz do wydarzenia na Facebooku [TUTAJ] 

 

Źródło: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

ul. Gdańska 4
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 52 53 555