Wszyscy jesteśmy człekozwierzamipółkolonie artystyczne
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Wszyscy jesteśmy człekozwierzami
półkolonie artystyczne

  • Wydarzenie archiwalne: 28.06.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Ogłaszamy nabór na półkolonie artystyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 8-12 lat, które będą się odbywały w dniach 28.06-9.07 2021 r. (od poniedziałku do piątku) w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.
Zgłoszenia można dokonać do 16 czerwca składając wypełnione i podpisane dokumenty w sekretariacie WOAK-u.

Zgłoszenia może dokonać rodzic lub opiekun prawny dziecka, który:
wypełni dokumenty pobrane ze strony internetowej organizatora półkolonii artystycznych oraz dostarczy je do 16 czerwca do siedziby WOAK-u (ul. Szpitalna 8): kartę kwalifikacyjną (proszę nie ingerować we wzór karty) i niezbędne oświadczenia.
– dostarczy samodzielnie przygotowaną przez dziecko wypowiedź artystyczną (w dowolnej technice plastycznej lub literacko-plastycznej) na temat „Gdybyście mogli wybrać, to jakim zwierzęciem chcielibyście być?”.
Zadanie jest czynnikiem motywującym i pobudzającym do wejścia w świat zwierząt. Prace wykorzystamy podczas realizacji półkolonii jako scenografię oraz jako inspirację podczas działań warsztatowych.

O przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń – złożenie kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów.

Koszt udziału w półkoloniach: 450 zł (płatność przelewem lub gotówką w kasie po potwierdzeniu zakwalifikowania).

W ramach półkolonii oferujemy:
- udział w warsztatach z różnych dziedzin sztuki
- opiekę pedagogiczną w godzinach 8.00 – 16.00
- jeden ciepły posiłek (obiad)
- ubezpieczenie
- wycieczkę edukacyjną do gospodarstwa agroturystycznego.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona. Docelowa grupa liczyć będzie 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl  tel.: 603 773 743 ( w dni robocze)

Tytuł „Wszyscy jesteśmy człekozwierzami” zaczerpnęliśmy z książki „Człekozwierz” Christphera Lloyda. Zainspirowała nas ona do tego, aby wspólnie z dziećmi i młodzieżą zastanowić się, co nas łączy ze zwierzętami. Wszyscy chcemy, żeby świat ludzko-zwierzęcy współistniał na zasadach wzajemnej akceptacji i szacunku, dlatego podczas kolejnych warsztatów będziemy się wcielać w różne zwierzęta, by z ich perspektywy spojrzeć na świat i na człowieka. Będziemy dążyć do tego, by zrozumieć źródła i znaczenie praw zwierząt, wzbudzić czułość, uważność i empatię wobec nich, a także uwrażliwić w relacji pełnej szacunku do otaczającej nas fauny. Będziemy się cieszyć, że „wszyscy jesteśmy człekozwierzami”, bo zwierzęta mają moc!

W proponowanych przez nas działaniach kładziemy nacisk na aktywność twórczą uczestników, rozwój zainteresowań i odkrywanie artystycznego potencjału. Na zakończenie stworzymy wspólnie niebanalne widowisko sceniczne, które będzie efektem warsztatów.

 

Pliki do pobrania:

 

W programie:

  • Warsztaty ekomuzyczne,

które poprowadzi Grzegorz Kaźmierski - absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Założyciel improwizacyjnego projektu muzycznopoetyckiego 3.Piętro oraz duetu instrumentalnego Mlecze. W 2019 roku ukazał się jego solowy album „Improv”. Jako przewodniczący Studenckiego Koła Teatrologicznego UMK współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz klubem "Od Nowa". Koordynator projektów kulturalnych wystawianych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Autor wideoklipów oraz miniatur filmowych.

  • Warsztaty teatralne,

które poprowadzi Ireneusz Maciejewski – reżyser teatralny, aktor lalkarz, filmowiec, montażysta, performer, kiedyś mim, z zamiłowania fotograf – człowiek orkiestra. Autor sztuk, adaptacji teatralnych oraz tekstów piosenek. Absolwent Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Lalkarski w Białymstoku: kierunek reżyseria oraz kierunek aktorski), Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz SGH w Warszawie na Kierunku Menedżer Kultury. Zrealizował ponad 40 spektakli teatralnych. Jest autorem kilku projekcji multimedialnych, a także form filmowych wykorzystanych w przedstawieniach. W 2020 r. otrzymał nagrodę Związku Artystów Scen Polskich za interesującą inicjatywę stworzenia oryginalnego internetowego studia telewizyjnego „Spotkania Tv” promującego teatr lalek, a w 2019 nagrodę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika za najlepszy spektakl w Teatrze Baj Pomorski w sezonie 2018/19. Prowadzi liczne edukacyjne warsztaty artystyczne, teatralne i multimedialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Juror w wielu konkursach recytatorskich, interpretacji teatralnych.

  • Warsztaty ruchowe,

które poprowadzi Dominika Miękus – aktorka i reżyserka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Lalkarski w Białymstoku: kierunek aktorski). Związana z Teatrem Baj Pomorski w Toruniu. Prowadzi warsztaty twórcze i teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Współpracowała z Muzeum Etnograficznym w Toruniu (audiobook „Bajki dla Odważnych”). Prowadziła warsztaty w ramach projektu „Taniec w teatrze, teatr w tańcu”. Jest instruktorką „Małej Akademii Teatralnej” (tworzy również autorską muz. do spektakli). Współreżyserka, twórczyni muzyki do performance’u ulicznego „Do domu” (w ramach programu „Struktury Kultury 2017”). Wspólnie z kompozytorką E. Fabiańską Jelińską stworzyła monodram-performance audiosceniczny „MedytacJa” (udział w programie AudioStage). Jako Redaktor „Waleriana” współtworzy internetowe, muppetowe studio telewizyjne „Spotkania TV” będące zakulisowym programem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Teatrze Baj Pomorski. Jako animatorka współpracowała również z TVP3 Bydgoszcz (program „Chroń siebie i nasz świat”).

  • Warsztaty teatralne i działania plastyczne,

które poprowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie warsztaty dla nauczycieli, kadr kultury, dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Autorka i koordynatorka przedsięwzięć kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych. Współautorka projektów „Lato w teatrze” w WOAK – realizatorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne, współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Wrocław) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Uczestniczka szkoleń m.in.: dramowych w Centrum Szkoleń i Rozwoju Drama Way, warsztatów Centrum Szkoleniowego KLANZA i Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. W trakcie certyfikacji 23. STOP.

  • Wsparcie organizacyjne i artystyczne,

którego w każdej chwili udzieli Damian Droszcz – kierownik półkolonii.  Posiada uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wychowawca-pedagog, nauczyciel. Absolwent Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu (oligofrenopedagogika i edukacja dorosłych). Animator kultury i aktor. Pracuje jako nauczyciel przedmiotu „Kultura żywego słowa”, gra w przedstawieniach Kujawsko- Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu, współtworzy zespół Teatru Rysunkowego Jaworski. Od 2009 roku prowadzi amatorską grupę teatralną w Stowarzyszeniu JESTEM, która zrzesza osoby niepełnosprawne, uzależnione czy defaworyzowane (15 premier). Prowadzi warsztaty teatralne dla różnych grup dziecięcych, młodzieżowych, osób niepełnosprawnych, dorosłych, seniorów i innych grup defaworyzowanych w kraju i za granicą.



Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Powiązane wydarzenia

18
stycznia (sobota), godz. 18:00

Zespół Shackleton | Twórczy Ferment | Koncert

23
stycznia (czwartek), godz. 18:30

Caspar David Friedrich - Morze Lodu | DKJO!

07
lutego (piątek), godz. 11:00

Budowniczki | spektakl

07
lutego (piątek), godz. 11:00

Spektakl „Budowniczki”

08
lutego (sobota), godz. 18:00

Budowniczki | spektakl