Wspólny rytm. Dostępny DJ set i impreza dla wszystkich | Festiwal Kultury bez Barier
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Wspólny rytm. Dostępny DJ set i impreza dla wszystkich | Festiwal Kultury bez Barier

  • Wydarzenie archiwalne: 07.10.2023
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Młyn Kultury)Toruń, ul. Kościuszki 75-77

W ramach Festiwalu Kultury Bez Barier zapraszamy do WOAK-u na imprezę dla wszystkich pod hasłem Wspólny rytm. Zagra dla Was DJ Edee Dee.

Edward Gil Deskur znany jako DJ Edee Dee to niewidomy muzyk, który w mistrzowski sposób łączy  grę na gramofonach ze śpiewem, rapem i beatboxem. W Toruniu zagra energetyczny DJ set, który porwie nas do tańca. Poczujemy muzykę całym ciałem.

Na scenie obok DJ-a stanie tłumaczka polskiego języka migowego.

Wizualizacjom będzie towarzyszyć poetycka audiodeskrypcja.

Impreza odbędzie się w przestrzeni dostępnej architektonicznie. W budynku znajduje się winda z oznaczeniami w alfabecie Braille’a i udźwiękowieniem. Na każdym piętrze jest dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do sali widowiskowej nie ma progu.

Będą dostępne słuchawki wygłuszające. Osoby potrzebujące ciszy i relaksu zapraszamy do strefy ciszy.

Zapewniamy wsparcie asystentów.

Dla psów asystujących chętnie przygotujemy miskę wody.

Więcej informacji: katarzyna.peplinska-pietrzak@woak.pl, tel./SMS: 696 572 383

Dj Edee Dee (Edward Gil-Deskur) – niewidomy muzyk pochodzenia romskiego. Jest producentem, realizatorem dźwięku, wokalistą oraz DJ-em grającym pod pseudonimem DJ Gipsyman oraz DJ Edee Dee. Współpracował z THC Underground, Funk Fu, Kinetic Formation. Pracował z takimi muzykami, jak: Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Joachim Menzel, Sławek Jaskuła, Jacek i Wojtek Fedkowicz, Jan Pilch i Jarosław Śmietana.Poza tym grał z : DJ Assault, UK Apachee, MC MC, Goldie, The Freestylers, Aron Spector, Black Sun Empire, Krime, Mk Fever, DJ Technic, DJ Dokuro. Uczestniczył w festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Unsound, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym i Festiwalu Pollen kommen. Wspólnie z Michałem Gorczycą (DJ Dokuro) napisał muzykę do przedstawień teatralnych, takich jak: Werter w Nowym Jorku (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie) i Leonce i Lena (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Ponadto, prowadził audycje „Muzykodelia” w radiu Radiofonia. W 2019 roku uczestniczył w spektaklu „Zastanawiam się” (reż. Joanna Pawlik), natomiast w 2020 roku brał udział w wystawie „Czarny Makaron” w Bytomiu. Z kolei w 2021 roku wystąpił w spektaklu „Pokój nieobecnych” (reż. Joanna Pawlik). W 2022 roku został zaproszony do zagrania, obok innych wykonawców, na Festiwalu „Uszanowanko” w Krakowie.. W ostatnim czasie w ramach programu Krakowski Archipelag Kultury „Kultura Wtajemniczenia” został poproszony o zagranie Setu Dj-skiego i wypowiedź na temat swojej twórczości oraz życia jako osoba niepełnosprawna. Wciąż trwają prace nad filmem „Jesteś tu” Xawerego Deskura na temat działalności Edwarda Gil-Deskura oraz jego trudności i zmagań w życiu codziennym z perspektywy osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Dostępność do wydarzenia została dofinansowana z budżetu Festiwalu Kultury bez Barier.Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:30–20:00
⟶ DO 19.04

Intensywne warsztaty wokalne z Joanną Czajkowską

20
kwietnia (sobota), godz. 10:00–14:00

Warsztaty z emisji dla męskich głosów

20
kwietnia (sobota), godz. 18:00

Twórczy Ferment: koncert w ciemności Oli Sobczak