Wspólne czytanie <i>Nad Niemnem</i>
Wstęp wolny  /  Literatura

Wspólne czytanie Nad Niemnem

  • Wydarzenie archiwalne: 09.09.2023
Miejsce:
Inowrocław, Park Solankowy

Po raz kolejny Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu włącza się w akcję Narodowego Czytania. Jest to idealna okazja do poznania klasyków literatury polskiej lub ponownego odkrycia ich uroku. Tym razem wspólnie przeczytamy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Powieść opowiada o miłości, patriotyzmie, walce o swoje prawa i szacunku do przyrody.

Fragmenty utworu zaprezentują przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych instytucji kultury oraz miejscowe środowisko artystyczne. W programie również występ muzyczny w wykonaniu bibliotekarki Jolanty Albińskiej (akordeon) i członkini Chóru Kameralnego Pro Arte Grażyny Lebiody (śpiew), a także kiermasz książek.

Narodowe Czytanie to wyjątkowe wydarzenie, dlatego zapraszamy do przyłączenia się do nas 9 września (sobota) w godz. 15.00–17.00 w Parku Solankowym przy mostku prowadzącym do tężni.  Impreza ma charakter otwarty. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnego egzemplarza powieści – każda przyniesiona książka otrzyma wzór pamiątkowego stempla.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska i Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00

Mikołaj zawita do Biblioteki!

11
grudnia (poniedziałek), godz. 16:00

Zimowe eksperymenty z Panem Bartkiem