„Wołanie na Puszczy” – spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura

„Wołanie na Puszczy” – spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

  • Wydarzenie archiwalne: 28.06.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Organizator: Fundacja Miejsce Uwagi
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Młyny Rothera

Drodzy Najmłodsi!
Początek wakacji to najlepszy moment na spotkania z autorkami i autorami Waszych ulubionych książek. Zapraszamy na spotkanie Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem. Spotkanie poprowadzi Marzena Błaszczyk (MODrzew).

O autorach:

Tomasz Samojlik – skupia się na dwóch głównych nurtach. Za dnia jest naukowcem, doktorem habilitowanym nauk biologicznych zajmującym się historią przyrodniczą w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Nocą zaś pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców. Tomasz Samojlik jest też ilustratorem oraz autorem scenariuszy i projektów plastycznych do serialu animowanego o żubrze Pompiku oraz animowanej i słuchowiskowej adaptacji komiksu „Ryjówka przeznaczenia”. Seria książek o żubrze Pompiku oraz książki „Nauczę cię pływać, moja wyderko” i „Ambaras” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Adam Wajrak – dziennikarz „Gazety Wyborczej”oraz współtwórca kanału Tropem Wajraka na YT. Pisze głównie o przyrodzie, którą podgląda od dzieciństwa. Od ponad 20 lat mieszka w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej, o której ochronę zabiega. Autor książek o tematyce przyrodniczej min „Wiki”, „Wielka księga prawdziwych tropicieli”, “Na północ. jak Pokochałem Arktykę”, wraz z żoną Nurią Selva Fernadez „Kuna za kaloryferem”. Ponieważ lubi przemierzać świat na nartach był uczestnikiem wypraw polarnych na Svalbard i Grenlandię. W 2019 otrzymał nagrodę im Andrzeja Wajdy oraz nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Prószyńskich.

O prowadzącym:

Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerów, które stają się lekturami szkolnymi. Fundacja ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała jego „Detektywa Pozytywkę” za książkę dwudziestolecia. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, Ambasadorem Polszczyzny, zdobywcą dziesiątek nagród, a jego utwory przetłumaczono na 14 języków. Wspólnie z Hubertem Klimko Dobrzanieckim napisał też zbiór opowiadań dla dorosłych „Królik po islandzku”. Publicysta, dramaturg, żarłok i meloman!

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 
28.06.2024 r., godz. 10.00-11.15
Gdzie? 
Młyny Rothera
Dla kogo? 
dla dzieci wraz z opiekunami
Cena: 
bezpłatnie
Zapisy: 
wstęp wolny



Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Powiązane wydarzenia

09
stycznia (czwartek), godz. 18:30–20:00

Młyński rozmownik #49

21
stycznia (wtorek)
⟶ DO 24.01

Twórcze zimowisko – buduj, projektuj, twórz

21
stycznia (wtorek), godz. 11:00–13:00

Konstruktorskie przygody