Wielka Gala Vivat Opera! Vivat Operetka!
Muzyka i taniec

Wielka Gala Vivat Opera! Vivat Operetka!

  • Wydarzenie archiwalne: 31.03.2022
Miejsce:
Teatr MiejskiInowrocław, pl. Klasztorny 2
Gala poświęcona jest wielbicielom tzw. gatunku lekkiego. Program złożony jest z najpopularniejszych hitów operetkowych i operowych wszech czasów. To muzyczna podróż do baśniowej krainy – świata wprost ze snu pełnego wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentlemanów. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów jest jednym z nielicznych na światowym rynku muzycznym, który nie ma sobie równych zarówno pod względem wykonawców, barw, jak i poziomu wykonawczego. Najpiękniejsze arie i duety zaśpiewają dla Państwa soliści największych scen m.in.: Opery Lwowskiej, Opery Kijowskiej, K&K Berliner Philharmoniker. Światowy kunszt wokalny, odmienne możliwości głosowe oraz porywająca energia wzbudza niezmiennie zachwyt i entuzjazm słuchaczy. Piękne stroje, przepych dekoracji, mistrzostwo choreografów oraz wspaniała gra aktorska dopełniają całość widowiska pozostawiając je niezapomnianym. W programie koncertu znajdziemy również cudowne walce, zabawne polki, ogniste czardasze, can-can w wykonaniu solistów Narodowego Lwowskiego Teatru, Opery i Baletu. Całość wydarzenia zwieńczy udział jednej z najlepszych orkiestr filharmonicznych – osławionej Royal Vienna Orchestra pod dyrekcją znakomitego dyrygenta Maestro – Alexandra Dragana. Wirtuozerskie arie w wykonaniu Gwiazd oraz nasza piękna dekoracja w połączeniu z choreografią sprawią, że spektakl ten będzie niesamowitym przeżyciem. Wspaniały zespół zabierze Państwa do krainy baśniowej Krainy Operetki, Opery i… miłości. Gwiazdy, Ballet, Grand Royal Vienna Orkiestra – PIERWSZY RAZ W POLSCE!

Bilety – w cenie 110 zł i 100 zł (ulgowy) – do nabycia:
– KCK, ul. Jana Kilińskiego 16 (tel. 52 357 58 67)
– kupbilecik.pl

WYSTĄPIĄ:

BALLET
Grand Royal Vienna Orkiestra
Soliści:

– Sopran liryczny koloraturowy – Swietlana Kalinichenko/Anna Schumarina
– Tenor – Olek Lanovyi/Mykola Kuzmych
– Baryton – Piotr Radeyko/Stepan Drobit
– Mezzosopran – Tatiana Vachnowska/Lilya Nikitchuk
KONFERANSJER: KAMIL FRANCZAK – FRANEK – ZDOBYWCA ZŁOTEJ MASKI – SHOWMAN, AKTOR, ŚPIEWAK

Wokalista, prezenter, autor tekstów. Aktor estrady-ekstern z weryfikacją ZASP. W latach 2004-2013 był wokalistą zespołu rockowego Zero Procent, z którym zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce, szerszej publiczności zaprezentowali się w programie TVP 1 „Śpiewaj i Walcz” oraz podczas koncertu „Debiuty” na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010), gdzie wykonywali znane polskie przeboje w charakterystycznych dla ich stylu aranżacjach. Dzięki głosom widzów, w każdej z tych telewizyjnych przygód, dołączali do grona laureatów. Mają na koncie wydaną w 2007 roku debiutancką płytę „Inevitable” oraz krążek „Nieuniknione”, który ukazał się w czerwcu 2012 r.

Kamil Franczak brał udział w wielu programach tv, takich jak „Idol”, „Tak to leciało!” czy „The Voice Of Poland”; prowadził też młodzieżowy program „Poziom 2.0″, emitowany na antenie TVP 2, zdobywając doświadczenie, niezbędne do pracy prezentera telewizyjnego. Na deskach teatralnych zadebiutował rolą aktorską w chorzowskim „Przebudzeniu wiosny”. Od lutego 2012 związał się z teatrem etatowo, początkowo jako członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, a obecnie – aktorskiego. Śpiewa jako solista w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych. Role w Teatrze Rozrywki: Moritz Stiefel w „Przebudzeniu wiosny” S. Satera i D. Sheika wg F. Wedekinda, Anthony w musicalu „Sweeney Todd” S. Sondheima, Wioślarz w „Our House” T. Firtha i Madness, postaci w sztuce „Gottland” M. Szczygła, Herbert w „Frank V” F. Dürrenmatta, „Mucha Plujka”, Śmierć w „Bierzcie i jedzcie” P. Demirskiego, postaci w spektaklu „Złanocki, czyli bajki dla potłuczonych” J. J. Połońskiego, Dionizy (Narrator) w bajce „Kot w butach” J. Bończyka i Z. Krzywańskiego, Sir Archibald Proops w musicalu „Jekyll & Hyde” F. Wildhorna i L. Bricusse’a, Żołnierz w Producentach M. Brooksa, Georges i George w spektaklu „Niedziela w parku” z Georgem S. Sondheima i J. Lapine’a, Hrabia Jan Potocki i Alfons van Worden w „Rękopisie znalezionym w Saragossie” J. Potockiego, Dr Wiktor von Frankenstein, Student medycyny w musicalu „Młody Frankenstein” M. Brooksa i T. Meehana, Pierrepont Finch w musicalu „Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając” F. Loessera, Leo Bloom w Producentach M. Brooksa, Dionizy (Narrator) w musicalu familijnym „Zorro” J. Bończyka i Z. Krzywańskiego, Mistrz Ceremonii w musicalu „Cabaret” J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba, Diabeł w spektaklu muzycznym „Piekło i raj” K. Prusa i J. Nohavicy. Występuje w Lekcji 6 SZKOŁY TEATRU. Śpiewał w koncercie „Poeci, których nam zabrakło”. W listopadzie 2014 r. odbyła się premiera recitalu artysty pt. „Dni, których nie znamy”, złożonego z piosenek Marka Grechuty. Recital powstał w ramach projektu PO GODZINACH – Scena Inicjatyw Artystycznych. Za ten recital oraz rolę w „Niedzieli w parku z Georgem”, Kamil Franczak otrzymał nominację do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA 2015 w kategorii „rola wokalno-aktorska”. Kamil Franczak był także finalistą w trzeciej edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Gdańsk, wrzesień 2015). 20 kwietnia 2016 r. miała miejsce premiera singla FRANKA, czyli Kamila Franczaka. FRANEK – tak nazywają go znajomi, bliscy, nawet współpracownicy. Właściwie to jego drugie nieformalne imię, które dziś przybiera formę artystycznej kreacji. W lecie 2019 r. pojawił się nowy singiel zespołu Zero Procent pt. „Szaleniec” z Kamilem Franczakiem w roli głównej. We wrześniu 2021 r. ukazał się singiel góra, promujący album #lubiecie i rozpoczynający nowy rozdział twórczości Kamila Franczaka jako Franky. Od października 2021 roku występuje w Teatrze Rozrywki gościnnie.

Źródło: Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.:52 357 58 67

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

dzisiaj
godz. 18:00

ABBA I INNI Symfonicznie

05
lutego (niedziela), godz. 12:00

Koncert dla dzieci – zespół SPOKO LOKO

11
lutego (sobota), godz. 18:00

Anita Lipnicka – O miłości… akustycznie