Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
interdyscyplinarne  /   ośrodek kultury / dom kultury

Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Kujawskie Centrum Kultury działa od 1977 roku jako samorządowa instytucja kultury miasta Inowrocławia. Siedzibą KCK jest Teatr Miejski zlokalizowany przy placu Klasztornym 2. Scena jest miejscem przedstawień teatralnych oraz szeregu innych organizowanych przez instytucję jak i impresaryjnych wydarzeń kulturalnych. W gmachu KPCK prowadzone są również zajęcia edukacyjno-warsztatowe w ramach działających sekcji literackich, plastycznych, muzycznych i tanecznych.

W strukturze Kujawskiego Centrum Kultury znajdują się również:

Galeria Miejska – w budynku prezentowana jest stała wystawa solnictwa, która powstała na pamiątkę 25-lecia zakończenia eksploatacji złóż soli w Inowrocławiu.

Instytut Prymasa Józefa Glempa, którego celem działalności jest promocja duchowej kultury Kujaw na tle życia i pamiątek Prymasa Polski Seniora Józefa kardynała Glempa. Zadania Instytutu realizowane są poprzez działalność edukacyjną, w szczególności: organizację wystaw i prelekcji, prezentacje multimedialne oraz prowadzenie działalności badawczej i wydawniczej. Ponadto w ramach działalności Instytutu przyznawana jest co roku przez Prymasa Polski Seniora kardynała Józefa Glempa statuetka „Ku chwale” oraz od 2011 roku, nagroda „Bravium”. Instytut mieści się w czterech salach tematycznych: sali audiowizualnej przeznaczonej również do organizowania spotkań i konferencji, sali bibliotecznej, gabinetu Prymasa i tzw. sali kujawskiej, w której eksponowane są zdjęcia z różnych okresów życia Jego Eminencji, informacje o rodzinie Prymasa, szkolnych kolegach, a także znanych Polakach pochodzących z Kujaw.

Stała Ekspozycja Archeologiczna ASKAUKALIS INOWROCŁAW – ul. Kasztelańska 22 (Niebieska Kamienica), 88-100 Inowrocław. Zgromadzone w niej eksponaty przeniosą odwiedzających do VI tysiąclecia p.n.e. – wtedy to Kujawy zostały zasiedlone przez pierwszych ludzi. Już w tamtym czasie region ten rozwijał się nadzwyczaj dobrze, co stało się dzięki jego bardzo dobrej lokalizacji. Najstarszy zachowany przedmiot ze starej ery, który można zobaczyć w Askaukalis, pochodzi z V tysiąclecia przed Chrystusem – jest to bursztynowa figurka przedstawiająca zwierzę.

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Wystawa Solnictwa

11
lutego (sobota), godz. 18:00

Anita Lipnicka – O miłości… akustycznie

19
lutego (niedziela), godz. 17:00

Weekend z R.

24
lutego (piątek), godz. 18:30

Spektakl „Klimakterium… i już”

03
marca (piątek), godz. 19:00

Koncert – ELENI z zespołem

Kujawskie Centrum Kultury

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.:52 357 58 67