Wieczór autorski „70 lat mojego dzieciństwa” Stefana Friedmanna
Wstęp wolny  /  Literatura

Wieczór autorski „70 lat mojego dzieciństwa” Stefana Friedmanna

  • Wydarzenie archiwalne: 22.09.2023
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Serdecznie zaprasza Państwa na wyjątkowe spotkanie z utalentowanym aktorem, reżyserem, scenarzystą i satyrykiem Stefanem Friedmannem!

To niepowtarzalna okazja, aby poznać tę ikonę polskiej kultury i sztuki.

Data: 22 września 2023 roku (piątek)
Godzina: 18:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24, Bydgoszcz

Stefan Friedmann przedstawi swoją najnowszą książkę pt. "70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech pan powie coś wesołego," której premiera odbyła się w maju 2023 roku. Książka ta to fascynująca podróż przez siedem dekad życia autora, pełna humoru i refleksji.

Stefan Friedmann to artysta, który zadebiutował na scenie mając zaledwie 9 lat. Zyskał ogromną popularność jako Gienek w kultowej powieści radiowej "Matysiaki." Jego kariera filmowa rozpoczęła się w 1955 roku, a w latach 60-tych zaczął święcić triumfy na scenie kabaretowej, jednocześnie rozwijając karierę filmową i teatralną. Wraz z Jonaszem Koftą stworzył legendarny duet satyryczno-komediowy.

Friedmann to również twórca spektaklu "Fachowcy," autor scenariuszy spektakli teatralnych, takich jak "Przygody podróżnika Pipsa oraz jego przyjaciół: papugi Terefery i psa Klipsa" czy "W naszym domu straszy." Wspólnie z innymi twórcami stworzył libretta do musicali, takich jak "Drugie Wejście Smoka, czyli Franek Kimono Story" i "Czarna dziura, czyli Gwiezdne Love Story."

W latach 90-tych Stefan Friedmann związał się z radiem i telewizją, tworząc niezapomniane felietony wydane pod tytułem "Krzywym okiem obejrzał Stefan Friedmann." W 2008 roku zadebiutował także jako reżyser teatralny, a od 2012 roku można go podziwiać w spektaklu "Mayday" w Och-Teatrze w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich miłośników kultury i sztuki na to wyjątkowe spotkanie!

Ważne informacje dotyczące wejściówek:

  • bezpłatne wejściówki będą dostępne do odbioru od 15 września 2023 roku, od godz. 16:00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24,
  • pierwszeństwo w odbiorze wejściówek mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki,
  • ilość miejsc jest ograniczona.


Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy