Warsztaty "W ogrodzie Małego Księcia"
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura

Warsztaty "W ogrodzie Małego Księcia"

  • Wydarzenie archiwalne: 09.10.2021
Miejsce:
Książnica KopernikańskaToruń, Juliusza Słowackiego 8

W toruńskim centrum handlowym rozszerzą rzeczywistość. Dzieci spotkają Małego Księcia


Co się stanie, gdy połączymy nowe technologie z „Małym Księciem”? Dzieje się magia! Będzie się można o tym przekonać 9 października, podczas nietypowych warsztatów dla dzieci zorganizowanych przez Książnicę Kopernikańską w centrum handlowym Nowe Bielawy. Co się wydarzy?


Klasyki literatury światowej w rozszerzonej rzeczywistości AR? Na taki pomysł popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych wpadły Nowe Bielawy i Książnica Kopernikańska.


Aby tego doświadczyć, należy dołączyć do warsztatów, „W ogrodzie Małego Księcia”, które odbędą się w najbliższą sobotę w toruńskim centrum handlowym. Poprowadzą je w godz. 10:00-14:00 bibliotekarze Książnicy Kopernikańskiej z Torunia (filia nr 16).


Uczestnicy wydarzenia będą mogli przeczytać książkę „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry'ego z trójwymiarową rozszerzoną rzeczywistością. Zastosowana w niej technologia AR (Augmented Reality), w tym m.in. interaktywne postacie i ilustracje 3D, wzbogaci treść utworu i ożywi statyczną, tradycyjną wersję.


W efekcie, przy użyciu tableta oraz specjalnej aplikacji, dzieci i ich rodzice będą mogli wybrać się w niezapomnianą wędrówkę po kartach ulubionej opowieści, przenieść się na planetę Małego Księcia i towarzyszyć mu w podróży. W urządzenia mobilne do tej niecodziennej „lektury” będą wyposażeni na miejscu pracownicy Książnicy.


Mały Książę to ponadczasowa opowieść o sile przyjaźni, którą kochają miliony czytelników na całym świecie. Tym razem najmłodsi i ich rodzice będą mogli wniknąć w świat głównego bohatera w 3D i chłonąć historię wieloma zmysłami informuje Małgorzata Bieganowska z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.


W planie sobotniego wydarzenia są również warsztaty rękodzieła, których uczestnicy będą mogli stworzyć z filcu zakładkę do książki z bohaterami utworu Antoine’a de Saint-Exupéry'ego – Małym Księciem oraz Lisem. Gotowe dzieła będzie można zabrać do domu. 


Nie zabraknie także zagadek i quizów wiedzy dla maluchów, w których będzie można wykazać się znajomością najpopularniejszych bajek, ich tytułów oraz ilustracji. Do zdobycia w konkursach będą drobne upominki.


Chcemy zachęcić najmłodszych do poznania wartościowych dzieł poprzez zabawę. W ten sposób nie tylko promujemy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, ale także popularyzujemy literaturę, choć w nieoczywistej formie. Książki z elementami rozszerzonej rzeczywistości to coś, co zaskoczy nie tylko małych torunian, ale również dorosłych mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowych Bielaw.


Udział w warsztatach jest bezpłatny.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.:56 622 66 42