Warsztaty umuzykalniające dla dzieci w wieku 4-6 lat <br><br>zgłoszenia do 11 czerwca
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci w wieku 4-6 lat

zgłoszenia do 11 czerwca

  • Wydarzenie archiwalne: 12.06.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8

12 czerwca 2021 r., godz. 10.00-10.30

 

W siedzibie WOAK-u na dzieci czekać będzie szereg zadań rytmiczno-ruchowych. Ćwiczenia zainicjują integrację z innymi dziećmi, ale przede wszystkim pobudzą zmysły do dziarskiego wkroczenia w sobotni poranek. Najmłodszych zachęcamy do zabrania ze sobą przeszkadzajek, za sprawą których stworzymy wspólną, rytmiczną kompozycję.

Comiesięczne warsztaty umuzykalniające "Hulanki i swawole" uwrażliwiają najmłodszych na różne aspekty muzyki oraz kształtują poczucie rytmu. Poprzez zabawę dzieci poznają w praktyce zagadnienia związane z dźwiękiem, a także rozwijają wyobraźnię muzyczną i poczucie orientacji w schemacie własnego ciała. Odbywające się dotąd tylko przez internet od czerwca przebiegać będą na żywo w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. 

Podczas spotkań wykonamy ćwiczenia słuchowe, wzrokowe i wzrokowo-słuchowe – wyjaśnia prowadzący warsztaty Grzegorz Kaźmierski. – Za ich sprawą rozbudzimy w najmłodszych spontaniczną ekspresję muzyczną i reakcje psychomotoryczne. Program każdego spotkania uzupełniają ćwiczenia relaksacyjne z zakresu muzykoterapii.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Kaźmierski – animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w WOAK Toruń. Aktywny muzyk oraz realizator dźwięku. Założyciel improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3.Piętro oraz duetu instrumentalnego Mlecze. W 2019 roku ukazał się jego solowy album pt.: Improv. Jako przewodniczący SKT UMK współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz klubem OdNowa. Koordynator projektów kulturalnych wystawianych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Autor wideoklipów oraz  miniatur filmowych. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu.  

🔥 UWAGA 🔥
🎭  rozpoczęcie 12 czerwca 2021 r., o godz. 10.00 (czas ok. 30 min). 
🎭 liczba miejsc ograniczona; obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony
🎭  na zapisy czekamy do piątku 11 czerwca (do godz. 24.00)
 
WIĘCEJ INFORMACJI:
Grzegorz Kaźmierski
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55


Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55