Warsztaty twórcze "Świadomie projektuj swoje zajęcia"
Edukacja

Warsztaty twórcze "Świadomie projektuj swoje zajęcia"

  • Wydarzenie archiwalne: 02.10.2021
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8
 ADRESACI:Nauczyciele, animatorzy kultury, bibliotekarze, instruktorzy dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych.


CEL:Zdobycie wiedzy niezbędnej do projektowania i realizacji warsztatów twórczych. Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej konstruowania scenariusza zajęć.


PROGRAM:Jeśli uważasz, że prowadząc warsztaty działasz zbyt intuicyjnie i potrzebujesz wsparcia metodycznego, jeśli chcesz odświeżyć lub usystematyzować wiedzę dotyczącą projektowania swoich zajęć i nie wiesz, jak zaplanować i rozłożyć w czasie konkretne działania, zapraszamy na warsztaty świadomego projektowania i realizowania zajęć twórczych!
Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Dowiesz się, jak wzbudzić ciekawość, aby osoby uczestniczące w Twoich zajęciach miały satysfakcję z udziału. Zaplanujesz krok po kroku poszczególne działania, które odpowiadają kolejnym etapom skutecznych warsztatów. Zgłębisz zasady organizacji czasu i przestrzeni zajęć oraz uważności na grupę.
Udział w warsztatach wzmocni Twoje kompetencje w prowadzeniu warsztatów metodami twórczymi. Uczestnicy będą mogli stworzyć scenariusz swoich wymarzonych warsztatów i przetestować go w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.


PROWADZĄCY:Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i indywidualnym twórcom z regionu. Posiada doświadczenie w realizacji przedsięwzięć wykorzystujących media społecznościowe oraz inne formy działań on-line.
Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.
HARMONOGRAM:
Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych
– sobota 23.10.2021 r. w godz. 10:00-18:00 (z przerwą),
– niedziela 24.10.2021 r. w godz. 9:00-17:00 (z przerwą).

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT:
do 15 października 2021 r.
Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

MIEJSCE:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

CENA: 100 zł

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska – tel. 56 652 27 55
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.: +56 652 27 55