Warsztaty: Sztuka mozaiki – kawałek po kawałku
Edukacja / warsztaty  /  Sztuki plastyczne

Warsztaty: Sztuka mozaiki – kawałek po kawałku

  • 18
    października 2025 (sobota), godz. 10:00
Miejsce:
CSW ToruńToruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13

Zapraszamy na absolutnie wyjątkowe warsztaty, na których stworzysz swoją mozaikę!Mozaika to niezwykła technika, która od wieków zachwyca swoim urokiem – układanie kolorowych elementów w harmonijną całość pozwala tworzyć małe dzieła sztuki pełne charakteru i indywidualności. To także świetny sposób na relaks i pobudzenie kreatywności.

Podczas spotkania każdy uczestnik będzie miał okazję samodzielnie zaprojektować i wykonać:
- funkcjonalne podkładki pod kubki (2 szt.),
- lub większą dekoracyjną mozaikę (ok. 15 cm), która stanie się unikalną ozdobą wnętrza.Nie musisz mieć doświadczenia – wybitni instruktorzy – Natalia i Zbigniew Madej (www.instagram.com/tesspirapl/) krok po kroku pokażą Ci, jak z drobnych elementów stworzyć spójną, piękną kompozycję. To czas na twórczą zabawę, wyciszenie i odkrywanie radości płynącej z rękodzieła.

Warsztaty składają się z dwóch etapów:
1/ Wprowadzenie do świata mozaiki – na początku krótka część teoretyczna, w której poznasz podstawy tej sztuki, zobaczysz inspirujące przykłady i zapoznasz się z narzędziami. Zrobisz też pierwsze próby cięcia szkła i ceramiki, aby oswoić się z materiałem.
2/ Tworzenie mozaiki – po przeniesieniu wzoru na bazę i dobraniu kolorów zaczynamy właściwą pracę. Cięcie, układanie, dopasowywanie – to moment, w którym Twoja mozaika zaczyna nabierać kształtu.Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do wykonania pracy – od wysokiej jakości szkła i ceramiki po szczypce i narzędzia, które ułatwią Ci pracę. Będziesz mieć do dyspozycji mozaikę o grubości ok 4 mm z Włoch, Francji, a także rodzime materiały, dzięki czemu zapoznasz się z różnorodnymi opcjami dostępnymi na rynku.


Zachęcamy do przygotowania wstępnego projektu. Pozwoli Ci to sprawniej przejść do etapu tworzenia. Wzór będziemy przenosić na bazę za pomocą kalki. Możesz też skorzystać z gotowych, dostępnych projektów.

Prowadzenie: Natalia Madej
Warsztaty skierowane są do osób od 15 r.ż.
Czas warsztatów: 3–3,5 godz.!
Sala audiowizualna w budynku B
Bilety: 190 zł – dostępne w kasie CSW lub online: Kliknij i kup przez bilety24.pl (obowiązuje opłata serwisowa)

 

Uwaga!
W przypadku niezebrania się grupy min. 8-osobowej (do 1.10.2025 r.) – zajęcia zostaną odwołane, a środki zwrócone.



Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Powiązane wydarzenia

17
września (środa), godz. 16:30

Sztuka użytkowa: Embossing na zimno i na gorąco

18
września (czwartek), godz. 16:00

Zmysłoteka