Warsztaty scenariopisarskie!
Film

Warsztaty scenariopisarskie!

  • Wydarzenie archiwalne: 25.03.2024
Miejsce:
CSW ToruńToruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13

Kiedy: 11 i 25 marca, godz. 18.00–19.30

Nowo powstała Pracownia Filmu i Fotografii CSW zaprasza na warsztaty scenariopisarskie!

Osoby uczestniczące poznają podstawy scenariopisarstwa i takie zagadnienia, jak format scenariusza, formułowanie tematu, konstruowanie postaci, tworzenie konfliktu dramatycznego, koncepcja podróży bohatera, adaptacja tekstu literackiego. Pojawią się ćwiczenia praktyczne i analizy porównawcze scenariuszy z ich ekranizacjami.

Prowadzący:
Radosław Osiński – doktor nauk humanistycznych. Absolwent polonistyki na UMK w Toruniu. Krytyk filmowy, filmoznawca. Zwycięzca I edycji Konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie” portalu Filmweb.pl (2011). Zdobywca Grand Prix XVII edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2013). Wykładowca akademicki na Wydziale Humanistycznym UMK. Nauczyciel, animator kultury, autor opracowań dydaktycznych do edukacji filmowej w projekcie „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Współredaktor (wraz z Anną Osmólską-Mętrak) polsko-angielskich publikacji David Cronenberg. W oczach krytyków filmowych (2016) oraz David Lynch. Polskie spojrzenia (2017) – nominowanej do nagrody PISF w kategorii książka o tematyce filmowej. Nagrodzony dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury (2018). Absolwent Camerimage Film School. Producent, reżyser, scenarzysta, montażysta.
Kurator kina w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Koszt udziału – 15 zł.
Liczba miejsc ograniczona!
Warsztaty skierowane są dla młodzieży oraz osób dorosłych.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: radoslaw.osinski@csw.torun.plŹródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU