Warsztaty performatywne – Międzypokoleniowa Akademia Sztuki
Wstęp wolny  /  Teatr / Kabaret

Warsztaty performatywne – Międzypokoleniowa Akademia Sztuki

  • 26
    czerwca 2023 (poniedziałek)
Miejsce:
Młyn KulturyToruń, ul. Kościuszki 75-77

Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że sztuka dzieje się nie tylko w muzeach, galeriach sztuki, czy teatrach. Sztuka nie lubi próżni, a do wykreowania sytuacji artystycznej potrzeba niewiele, czasami zwykła ludzka obecność może okazać się niecodziennym performansem.


Nasze warsztaty to nic innego jak okrywanie oraz kreowanie twórczych sytuacji w przestrzeni toruńskiego dworca oraz pociągów. Pojedźmy we wspólną artystyczną podróż! Naszym bagażem będzie spotkanie, działanie oraz pozytywna energia, a cel podróży jeszcze nie jest do końca znany. Wspólnie stwórzmy mobilną sztukę!

Dla kogo?
Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia (bez górnego limitu), które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu akcji performatywnych w przestrzeni miejskiej - na dworcach i w pociągach.

Kiedy i gdzie?
26 czerwca - 1 lipca w godz. 10.00-15.00
Warsztaty będą się odbywać w WOAK-u - ul. Kościuszki 75-77, a akcje performatywne na toruńskich dworcach oraz w pociągach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona.
Zgłoś się, wypełniając formularz

link do formularza zgłoszeniowego

Prowadzący:
Piotr Jaszczur Śnieguła -
Multiinstrumentalista, aktor, kompozytor, instruktor muzyczny, pedagog teatralny, arteterapeuta. Założyciel Teatru Spotkań Wielu. Absolwent międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach oraz absolwent wydziału Intermediów Akademi Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Współpracuje z Teatrem im. Stefana Batorego, Teatrem Brama,  Teatrem Węgajty, Teatrem im. Wilama Horzycy  w Toruniu oraz z grupą teatralną PWUNSBK. Oficjalny rekordzista Polski w najdłuższej grze na tank drumach.

 

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Toruń ul. Kościuszki 75-77
87-100 Toruń
tel.: 603 773 74 35