Warsztaty kreowania koncepcji teatralnych
Edukacja  /  Teatr / Kabaret

Warsztaty kreowania koncepcji teatralnych

  • Wydarzenie archiwalne: 14.05.2022
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8
 

ADRESACI:
Warsztaty są adresowane do animatorów kultury, instruktorów teatralnych, nauczycieli, amatorów tworzących teatr autorski, w tym studentów i młodzieży.

CEL:
Doskonalenie umiejętności twórczego rozwijania idei i pomysłów za pomocą technik scenariopisarskich. Uporządkowanie wiedzy z zakresu techniki pisania scenariuszy, dialogów, notatek twórczych czy egzemplarzy reżyserskich.

PROGRAM:
Pisanie sztuk teatralnych to osobna dziedzina literatury. Nie każdy może zostać dramatopisarzem, ale każdy, kto zajmuje się teatrem, performansem czy filmem powinien wiedzieć, czym cechuje się dobry scenariusz. Sztuki teatralne nie powstają tylko na podstawie literatury, ale każda realizacja musi opierać się na świadomym zapisie formalnym przed jego realizacją, nawet jeśli tworzona jest na podstawie snu. Umiejętność jasnego i komunikatywnego zapisywania własnych pomysłów tak, aby inni mogli sobie je wyobrazić powinna cechować każdego twórcę.
Uczestnicy warsztatów poznają techniczną stronę pisania scenariuszy oraz dowiedzą się skąd czerpać inspiracje. Program obejmuje m.in.: formaty i techniki pisania, schemat drabinki dramaturgicznej, modele i metody profesjonalnego tworzenia scenariuszy.

PROWADZĄCY:
Ireneusz Maciejewski – reżyser teatralny, aktor lalkarz, filmowiec, montażysta, performer, kiedyś mim, z zamiłowania fotograf. Autor sztuk, adaptacji teatralnych oraz tekstów piosenek. Absolwent Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Lalkarski w Białymstoku, kierunek reżyseria oraz kierunek aktorski), Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Zrealizował ponad 40 spektakli teatralnych. Jest autorem kilku projekcji multimedialnych, a także form filmowych wykorzystanych do przedstawień.

CENA: 100 zł

Płatność w kasie (do godz. 15:00 w dni robocze) lub na konto: Bank MILLENNIUM
61 1160 2202 0000 0000 6090 1253 (w tytule przelewu proszę podać datę i nazwę warsztatów)

KIEDY: 14 maja 2022 r.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT: do 11 maja 2022 r.

CZAS TRWANIA:  warsztaty obejmują 8 godz. dydaktycznych,

sobota 14.05.2022 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)

MIEJSCE: WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy na dole strony.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Ireneusz Maciejewski
e-mail: ireneusz.maciejewski@woak.torun.pl
tel. 566522755

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Szpitalna 8
87-100 Toruń
tel.:56 652 27 55