Warsztaty interpretacji poezji Wisławy Szymborskiej
Wstęp wolny  /  Literatura

Warsztaty interpretacji poezji Wisławy Szymborskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 24.03.2023
Miejsce:
Miejska Biblioteka na BartodziejachBydgoszcz, M. Skłodowskiej-Curie 33a

Z okazji Światowego Dnia Poezji serdecznie zapraszamy na warsztaty interpretacji poezji Wisławy Szymborskiej.


 


 Warsztaty odbędą się w ramach cyklicznych spotkań pt. "Niektórzy lubią poezję".


 Warsztaty poprowadzi Kamila Łaszczewską - wokalistka i trener wokalny, absolwentka wydziałów Wokalno-Aktorskich Akademii Muzycznych w Bydgoszczy oraz Łodzi. 


 


Kamila Łaszczewska doświadczona i wszechstronna wokalistka oraz śpiewaczka operowa, obdarzona mocnym sopranem o niezwykłej barwie. W swoim dorobku ma ogromną ilość koncertów muzyki pop, tanecznej, rockowej i operowej. Uczestniczka i półfinalistka telewizyjnych talent show. Wraz z zespołem Freex Family półfinalistka drugiej edycji programu „Must Be The Music”.


Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku czternastu lat w zespole wokalnym „Arabeska” działającym przy Olsztyńskim Pałacu Młodzieży i od tego czasu rozwijała swój talent ucząc się u wielu profesorów oraz śpiewając liczne koncerty. W 2010 roku rozpoczęła naukę śpiewu operowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którą ukończyła po 4 latach z tytułem licencjata. Od tego czasu prowadzi swoją działalność trenera wokalnego ucząc dzieci, młodzież i dorosłych. W 2014 roku rozpoczęła studia magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Danuty Dudzińskiej, gdzie w 2016 roku obroniła tytuł magistra z bardzo dobrym wynikiem. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich m.in. kursach muzyki dawnej z Anną Mikołajczak oraz kursach z holenderską śpiewaczką Jard van Nes.

Korzystając z wiedzy i doświadczenia zdobytego w różnych gatunkach muzycznych, artystka kształci wokalistów rozrywkowych oraz klasycznych. W swojej działalności koncertowej nie ogranicza się do jednego stylu muzycznego, a jej repertuar obejmuje utwory muzyki klasycznej wielu epok i różne style muzyki rozrywkowej.


 


Data spotkania: 24.03.2023 / piątek

Miejsce: Biblioteka na Bartodziejach, ul. M. Skłodowskiej-Curie 33A

Godzina: 16.00 

 

 

Wstęp WOLNY! 

 


 

 Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 225