Warsztaty fotografii natychmiastowej z marką Instax
Edukacja  /  Sztuki wizualne

Warsztaty fotografii natychmiastowej z marką Instax

  • Wydarzenie archiwalne: 10.02.2024
Miejsce:
Kino CentrumToruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
10 lutego (sobota), godz. 12.00–15.00
 
Zapraszamy na warsztaty fotografii natychmiastowej sponsorowane przez markę Instax, która udostępni uczestnikom wkłady i drukarki do wydruku zdjęć. Uczestnicy będą mogli skorzystać z aparatów natychmiastowych Instax z uruchamianej w CSW pracowni fotograficznej.
 
Zajęcia poprowadzi Marta Nowakowicz-Jankowiak „Instaksiara” – artystka fotografka, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie, autorka kilku wystaw indywidualnych w technice natychmiastowej, uczestniczka wystaw zbiorowych. Autorka publikacji "Natychmiastowo" z fotografiami z miasta Tychy. Ambasadorka Instax Poland. Prowadząca kanał na YouTube o fotografii natychmiastowej.
 
Warsztaty podzielone będą na część teoretyczną (ok. godziny) oraz praktyczną (ok. dwóch godzin). W części teoretycznej pojawią się informacje o historii fotografii natychmiastowej, rodzajach i budowie aparatów, kreatywnych zastosowaniach fotografii natychmiastowej oraz o tym, jak robić dobre zdjęcia (z uwzględnieniem portretu) i jak pozować. Część praktyczna obejmie kwestie obsługi aparatu (jak załadować wkład, jak się ustawić, o czym pamiętać, jak pracować z flashem). Następnie pojawią się ćwiczenia związane z fotografią portretową (portret klasyczny, kreatywny, bez twarzy, selfie, z rekwizytem).
 
Opłata za udział w warsztatach – 50 zł
Liczba miejsc ograniczona!
Poza zakupem biletów przyszli uczestnicy warsztatów proszeni są o zgłoszenia na adresy mailowe kuratorów Kina Centrum: piotr.wasniewski@csw.torun.pl lub radoslaw.osinski@csw.torun.pl.
Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.


Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
tel.: 56 610 97 18