Warsztaty filmowe: JAK TWÓRCZO WYKORZYSTAĆ USTERKI I BŁĘDY?
Film

Warsztaty filmowe: JAK TWÓRCZO WYKORZYSTAĆ USTERKI I BŁĘDY?

  • Wydarzenie archiwalne: 01.04.2023
Miejsce:
CSWToruń, Wały gen. Sikorskiego 13
Warsztaty filmowe dotyczące kreatywnego rozwiązania problemów na planie filmowym są idealne dla każdego, kto chce nauczyć się jak radzić sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami podczas tworzenia filmów. W takich sytuacjach kreatywność i elastyczność są kluczowe, ponieważ pozwalają na znalezienie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą osiągnąć zamierzony efekt wizualny. Uczestnictwo w warsztatach może pomóc początkującym twórcom filmowym zdobyć niezbędną wiedzę, potrzebną do osiągnięcia sukcesu w branży filmowej. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję pracować w grupach.
Warsztaty skierowane są dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Warsztaty będą składać się zarówno z części teoretycznej połączonej z dyskusją, jak i częścią praktyczną.
Część teoretyczna – krótka prezentacja dotycząca przeglądu narzędzi i technik, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów dźwiękowych, oświetleniowych, scenariuszowych, kreatywna manipulacja etc. Omówienie podstawowych pojęć związanych z wadami technicznymi i artystycznymi w filmie.
Dyskusja – rozmowa na temat najczęstszych błędów jakie popełniają twórcy filmowi podczas nagrywania i jak ich uniknąć.
Podział uczestników na grupy*.
Część praktyczna – Praktyczne ćwiczenia, w których uczestnicy będą uczyć się, jak uzyskać najlepsze efekty wizualne przy wykorzystaniu dostępnego sprzętu.
Podsumowanie – wspólne omówienie części praktycznej oraz obejrzenie wykonanych materiałów filmowych.

Podczas warsztatów wyodrębnione zostaną 3 grupy. Każdy uczestnik będzie miał możliwość dołączenia do wybranej przez siebie grupy.
Grupa Filmu Kreacyjnego – prowadzi Julia Libera
Grupa Filmu Dokumentalnego – prowadzi Martyna Wenda
Grupa Filmu Fabularnego – prowadzi Mikołaj Borys

PROWADZĄCY:

Julia Libera – absolwentka Produkcji Filmowej i Telewizyjnej spec. Teledysk i Film Artystyczny na Buckinghamshire New University w Anglii. W latach 2021-2022 pracowała jako montażystka największego niezależnego kanału w Wielkiej Brytanii – Talking Pictures TV. Obecnie pracuje jako Motion Graphics Designer w dziale marketingu BNU. Realizatorka teledysków i krótkich form wizualnych. Założycielka dwóch grup filmowych.

Martyna Wenda – ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szkołę Filmową Wajda School & Studio, a także Sztukę Mediów i Edukację Wizualną, spec. Multimedia i Fotografia na UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka Academia Artium Humaniorum w dziedzinie nauk o sztuce. Zajmuje się fotografią oraz filmem dokumentalnym. Autorka krótkich form filmowych i teledysków. Koordynowała festiwal fotografii analogowej Vintage Photo Festival. Kuratorka wystawy i warsztatów Sandro Millera. Współpracuje z Fundacją ZW/ Archiwum Natalii LL.

Mikołaj Borys – członek Bydgoskiej Kroniki Filmowej, zadebiutował w 2021 roku swoim filmem krótkometrażowym Szaman na drzewie. W wieku 20 lat zaczął pracować na Buckinghamshire New University w dziale marketingu jako osoba odpowiedzialna za produkcję filmów promocyjnych dla Uniwersytetu. Jego prace pojawiły się na stronie London Fashion Week, współpracował ze Stowarzyszeniem Filmforum w produkcji relacji z Festiwali filmowych.

Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Powiązane wydarzenia

17
stycznia (piątek), godz. 17:00

Spotkania z artystami – Katarzyna Łyszkowska