W Papui Nowej Gwinei, wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej i Dariusza Tulei
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

W Papui Nowej Gwinei, wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej i Dariusza Tulei

  • Wydarzenie archiwalne: 04.05.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
Biblioteka Miejska zaprasza do obchodów Dnia Różnorodności Kulturowej, w ramach którego zaplanowano ciekawe spotkania podróżnicze dla dorosłych i młodzieży oraz atrakcje dla dzieci.

Na początek wystawa W Papui Nowej Gwinei.

Papua Nowa Gwinea to kraj wielu rdzennych kultur, które nadal starają się żyć w tradycyjnych wioskach i zachowywać swoje obyczaje. Każdego roku Papuasi biorą udział w barwnych festiwalach, prezentując plemienne stroje, ozdoby, tańce i śpiewy. Uczestnicy malują swe ciała i przystrajają w korony z ptasich piór, aby reprezentować ptaki, drzewa lub duchy górskie. Wydarzenia te od lat ściągają z całego świata zainteresowanych etnologów i podróżników, a dziś już coraz częściej zaciekawionych turystów.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć ponad 30 wielkoformatowych fotografii podróżniczych autorstwa Elżbiety Dzikowskiej oraz Dariusza Tulei, którzy razem eksplorowali region Wschodniego Sepiku, Goroka oraz Tufi.

Ekspozycja wypożyczona dzięki uprzejmości Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu będzie dostępna w Saloniku Literacko-Artystycznym, przy ul. Jana Kilińskiego 16 do 31 maja 2023.

Wstep wolny.

 

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00

Czerwony Kapturek

14
czerwca (piątek), godz. 11:00–17:00

Po niteczce do książki