W co się bawić?
Teatr / Kabaret

W co się bawić?

  • Wydarzenie archiwalne: 25.11.2022
Miejsce:
Teatr Wilama HorzycyToruń, Plac Teatralny 1
Piosenki Wojciecha Młynarskiego nie starzeją się, są uniwersalne i wciąż aktualne. Wiele jego utworów znalazło swoje stałe miejsce w kanonie polskiej piosenki. Niezapomniane interpretacje Mistrza na nowo odkrywają kolejne pokolenia. Na nowo spojrzeli na nie toruńscy aktorzy i muzycy. Akcja spektaklu toczy się podczas wieczorku zapoznawczego w nowo otwartym uzdrowisku. Nie jest to kolejny zwykły obiekt rekreacyjny, ale… uzdrowisko dusz, w którym podstawowym środkiem terapeutycznym są piosenki Wojciecha Młynarskiego.
W nastrojowym i tajemniczym miejscu widzowie zasiądą przy stolikach, by przy kawie lub herbacie posłuchać dobrze znanych utworów takich jak: „Jesteśmy na wczasach”, „Bynajmniej”, „Dziewczyny bądźcie na nas dobre na wiosnę”, „Piosenka starych kochanków”, „Nie umiałem tak ładnie”, Przedostatni walc” …
Satyryczne ostrze autora będzie wciąż skłaniać do refleksji, ale jak zapewniają realizatorzy, aura uzdrowiska sprawi, że każdy z kuracjuszy, czyli widzów poczuje kojący wpływ lirycznych piosenek Młynarskiego i przynajmniej na dwie godziny oderwie się od otaczającej nas rzeczywistości. Będzie zabawnie, wesoło, śmiesznie, ale nie tylko. Bo kiedy jest tylko śmiesznie to może być niewesoło.

Zachęcamy do przyjścia pół godziny przed spektaklem, gdyż będzie na Państwa czekał bar. Usiądźmy, napijmy się pysznej kawy lub herbaty, porozmawiajmy, oderwijmy się od codzienności. Celebrujmy wspólnie wieczór!

Mile widziane są stroje wieczorowe. Drogie Panie! Może macie w szafach sukienki, o których założeniu marzycie, ale czekacie na wyjątkową okazję? Drodzy Panowie! Może macie garnitur, w którym czujecie się najlepiej, ale wybieracie go wyłącznie na szczególne wyjścia? Spektakl „W co się bawić?” jest właśnie taką wyjątkową okazją!

Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.
W co się bawić?

Piosenki Wojciecha Młynarskiego

pomysł i reżyseria: Grzegorz Wiśniewski

scenografia: Grzegorz Policiński

kostiumy: Grupa Mixer

ruch sceniczny: Arkadiusz Walesiak

aranżacja: Igor Nowicki

producent: AGA WAR

występują:

Matylda Podfilipska

Julia Sobiesiak

Paweł Kowalski

Arkadiusz Walesiak

Grzegorz Wiśniewski

Zespół muzyczny pod kierownictwem Igora Nowickiego

inspicjentka-suflerka – Alicja Kostrzewska

Fotografie: Wojtek Szabelski

Czas trwania: 2 godziny (z przerwą)

Źródło: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Plac Teatralny 1
87-100 Toruń
tel.:56 622 50 21

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00

Wiśniowy sad

28
stycznia (sobota), godz. 18:00

Testament Marii

28
stycznia (sobota), godz. 19:00

PIĘĆ RÓŻ DLA JENNIFER

29
stycznia (niedziela), godz. 17:00

Wiśniowy sad

29
stycznia (niedziela), godz. 18:00

Testament Marii