Vivaldi/Piazzola Cztery Pory Roku Multivisual Concert
Muzyka i taniec

Vivaldi/Piazzola Cztery Pory Roku Multivisual Concert

  • Wydarzenie archiwalne: 16.03.2022
Miejsce:
CKK JordankiToruń, Al. Solidarności 1-3
Morphing Chamber Orchestra – zdobywcy prestiżowej nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Najlepszy Album Polski za Granicą za płytę „Desire” nagraną z Aleksandrą Kurzak – w koncercie Vivaldi/Piazzola Cztery Pory Roku – Multivisual Concert.

Dwie różne epoki – dwa różne miasta – dwa różne spojrzenia na otaczający nas świat! Sielskie widoki zmieniających się pór roku zamknięte w cyklu Vivaldiego skontrastowane zostaną
z pulsującą w rytm argentyńskiego tanga wizją kolorowego Buenos Aires według Piazzolli. Genialnym obrazom muzycznym towarzyszyć będą zawieszone nad sceną pięciometrowe maski, które ożywione efektownym mappingiem i światłem ukażą zmienne oblicza przyrody.

Takiego koncertu jeszcze nie było! – zapewnia Tomasz Wabnic, Dyrektor Artystyczny Morphing Chamber Orchestra z Wiednia – Nasza tradycja występów bez dyrygenta daje wszystkim muzykom zespołu możliwość wyeksponowania swoich nadzwyczajnych solowych umiejętności. Dodatkowo w tym przypadku stworzyliśmy własne opracowania tych muzycznych skarbów. Muzycy Morphing Chamber Orchestra gwarantują niezapomniany wieczór!

Morphing Chamber Orchestra została założona w Wiedniu w 2006 roku przez skrzypka i altowiolistę Tomasza Wabnica, który jest dyrektorem artystycznym zespołu. Orkiestra stawia sobie wyzwania wykonując szeroki wachlarz repertuarowy; począwszy od muzyki klasycznej, przez muzykę filmową, jazz i muzykę współczesną. Zespół współpracuje ze znanymi artystami na całym świecie, takimi jak Bobby McFerrin, Jospeh Tawadros, Andreas Scholl, Aleksandra Kurzak czy Roberto Alagna oraz kompozytorami, takimi jak Arvo Pärt. Kluczowym wyróżnikiem MCO jest dążenie do perfekcji wykonawczej, połączone z elastycznością i kreatywnym podejściem do interpretacji i repertuaru. Składający się z wybitnych młodych muzyków i laureatów licznych międzynarodowych konkursów zespół wyznaczył nową jakość w muzyce kameralnej. Każdy występ Morphing Chamber Orchestra ukazuje i przekazuje radość tworzenia muzyki, wykonywanej na najwyższym, światowym poziomie.

Od 2020 roku orkiestra współpracuje z Metropolitan Opera realizując cykl MET STARS LIVE IN CONCERT, w tym koncert w Ėze z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagne’ą czy Gala Noworoczna w Parktheater w Augsburgu z udziałem Angel Blue, Pretty Yende, Matthew Polenzaniego oraz Javiera Camarena.

W Polsce można ich było usłyszeć podczas koncertu w sali NOSPR, czy ostatnio na Wawelu w koncercie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Obecnie Morphing Chamber Orchestra przygotowują się do trasy operowej w Korei w styczniu 2022 roku. Planowane są również trasy w Brazylii i Skandynawii.

Maski zostały zaprojektowane i wykonane przez SQUAREWORLD STUDIO z Lombardii we Włoszech.

Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie ostało przeniesione z 19 kwietnia 2020 na 23 kwietnia 2021, a następnie na 16 marca 2022 roku.

Źródło: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Aleja Solidarności 1-3
87-100 Toruń
tel.: +56 643 19 20

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00

Scena Muzyki Polskiej

12
lutego (niedziela), godz. 17:00

Wielka Gala Operetki

13
lutego (poniedziałek), godz. 19:00

Maryla Rodowicz – Małgośka forever