VII Festiwal Podróżników Piąty Ocean: Turniej gier planszowych
Wstęp wolny  /  Edukacja

VII Festiwal Podróżników Piąty Ocean: Turniej gier planszowych

  • Wydarzenie archiwalne: 17.11.2023
Miejsce:
Miejska Biblioteka Publiczna w ŚwieciuŚwiecie, ul. Sienkiewicza 4
Zapraszamy do udziału w pierwszym Turnieju gier planszowych organizowanym w ramach VII Festiwalu podróżników Piąty Ocean. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich miłośników gier planszowych (zarówno dzieci, jak i dorosłych) i ma formę indywidualnej rywalizacji w grze o tematyce okołopodróżniczej. W tym roku zagramy w grę „Szlaki” wydaną przez Albi Polska.

Tak grę „Szlaki” opisuje wydawca: „Mamy nadzieję, że ta gra zainspiruje was do pieszych wędrówek i odkrywania natury. W grze SZLAKI zbieracie kamienie, liście i żołędzie. Pamiętajcie jednak, żeby z wędrówek po prawdziwych szlakach zbierać do domu tylko miłe wspomnienia ;)
Podczas gry będziecie wędrować tam i z powrotem po szlaku. W każdej turze poruszacie swojego turystę po szlaku, zbieracie zasoby i robicie zdjęcia. Na swojej drodze możecie napotkać niedźwiedzia, który zapewni wam dodatkowe bonusy. Na początku i na końcu szlaku możecie wymienić zebrane zasoby na odznaki, zanim rozpoczniecie drogę w przeciwnym kierunku.
Za każdym razem, gdy ktoś dociera do końca szlaku, słońce wędruje ku zachodowi. Płytki szlaku spowite zmierzchem zapewniają więcej zasobów, ale nie będzie to trwało wiecznie. Kiedy słońce całkiem zajdzie za horyzontem, nastąpi koniec gry”.

Osoba, która wygra Turniej zdobędzie pamiątkową statuetkę za pierwsze miejsce w zmaganiach, a wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymają pamiątkowe medale. Dodatkowo laureaci rywalizacji otrzymają gry planszowe ufundowane przez Albi Polska.
__________________
Data i godzina: 17.11.2023 (piątek), godz. 15:00 - 17:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)
Zapisy: Udział w turnieju jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez adres mailowy kontakt@tmzs.org.pl. Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wieku zgłaszanego uczestnika.
Wiek uczestników: 7+
Formuła rozgrywki: runda wstępna (poznanie zasad), runda eliminacyjna i runda finałowa. Czas trwania kazdej rundy: ok 30 minut.
Organizatorzy turnieju: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, GEEKony Klub Gier Planszowych, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu
Partner i sponsor Turnieju: Albi Polska
Instruktorki: Paulina Reszke, Dorota Przybył (GEEKony Klub Gier Planszowych)
Koordynator Festiwalu podróżników Piąty Ocean: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.org.pl


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

ul. Sienkiewicza 4
86-100 Świecie
tel.: 523334810