Logo partnera
Wstęp wolny  /  Literatura

V Bydgoska Środa Literacka

  • Wydarzenie archiwalne: 08.12.2021
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Spotkanie z Aliną Rzepecką – poetką, matematyczką, urodzoną w Lipnicy na Kaszubach, która swoje dorosłe życie związała z Bydgoszczą. Autorka tomików poetyckich: „Bezsenność” (Wrocław 2005), „Oswajanie snów” (Bydgoszcz 2014) i „Punkty styczności” (Bydgoszcz 2018). Jest autorką tekstów piosenek wydanych na płytach: „Wigilianki” z muzyką Małgorzaty Wąsikowskiej i „To ja kobieta” z muzyką Kazimierza Żarskiego. Współautorka wielu almanachów poetyckich. Laureatka licznych ogólnopolskich konkursów. Członkini RSTK w Bydgoszczy, Gdańskiego Klubu Poetów, Grupy Literackiej „Dysonans” we Wrocławiu i Międzynarodowej Grupy Literackiej „Kwadrat”. Wyróżniona Medalem Honorowym im. Jakuba Wojciechowskiego. Od roku członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Alina Rzepecka zaprosiła swoich „milusińskich” ze szkoły podstawowej do zaśpiewania „Wigilianek”. Będzie to chór „Ojejku” pod kierunkiem Roksany Ptasznik i „To i owo” pod kierunkiem Szymona Thieslera. To młodzi, pełni energii pedagodzy, oddani młodzieży i muzyce.


Swoje prace plastyczne zaprezentuje Krzysztof Kamiński, który jest absolwentem AWF w Gdańsku, związany z Bydgoszczą od 60 lat. Reprezentant Polski w gimnastyce sportowej, pedagog, pasjonat sportu, czynnie uprawiający wiele dyscyplin. Człowiek wielu talentów. Maluje, gra na gitarze, zafascynowany przyrodą.


Spotkanie, które prowadzić będzie Helena Skonieczka, będzie więc o prawdziwych pasjach i zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Będzie to również czas posumowań i planów na przyszłość.


Wstęp wolny, zapraszamy!


Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.:52 33 99 225

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 11:00

Projektor z audiodeskrypcją

10
grudnia (sobota), godz. 16:00

Spotkanie autorskie z Anną Barczyk-Mews

12
grudnia (poniedziałek), godz. 18:00

Marek Kamiński – spotkanie autorskie w Bydgoszczy