U sąsiadów olendrów #2
Dla dzieci  /  Dziedzictwo

U sąsiadów olendrów #2

  • Wydarzenie archiwalne: 03.07.2022
Miejsce:
Muzeum Etnograficzne, Olenderski Park EtnograficznyToruń, Mennonitów 14
Olenderski Park Etnograficzny zaprasza w niedzielę 3 lipca w godz. 11.00-16.00 na drugą odsłonę cyklu plenerowych wydarzeń "U sąsiadów olendrów".

Tym razem spotkamy przy zajęciach związanych ze żniwami i obróbką lnu. Chętni będą mogli spróbować swoich sił przy tkaniu, przędzeniu, kręceniu powrozów oraz wiazaniu snopów i układaniu stogów. Najmłodsi wykonają szmaciane laleczki, spróbują tkania na krosienkach i przygotują tradycyjne zabawki. Po pracy będzie można zajrzeć do wnętrz zagród z aranżacjami opowiadającymi o kiszeniu ogórków oraz wypieku ciast drożdżowych. W rolę dawnych mieszkańców olenderskiej wsi wcielą się aktorzy z teatru „Humoreska”. Na głodnych i zmęczonych czekać będą liczne stoiska z żywnością ekologiczną, słodyczami oraz rękodziełem. Specjalny gość dr Michał Targowski historyk z UMK, opowie jak wyglądało osadnictwo olenderskie na terenie  Wielkiej i Małej Nieszawki.

Olenderski Park Etnograficzny (oddział Muzeum Etnograficznego w Toruniu), ul. Mennonitów 14,  Wielka Nieszawka. Bilety: normalny – 14 zł, ulgowy – 8 zł, rodzinny – 28 zł.Źródło: Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń
tel.: 56 622 80 91