To nie jest roast: Andrzej Gawroński
Wstęp wolny

To nie jest roast: Andrzej Gawroński

  • Wydarzenie archiwalne: 29.01.2024
Miejsce:
online

W najbliższy poniedziałek, 29 stycznia, gościem programu „To nie jest roast!” w Radio Sfera UMK będzie „Władca Fortepianów” – Andrzej Gawroński.

To humorystyczne nawiązanie do Władcy Pierścieni jest nieprzypadkowe. Andrzej od lat jest kustoszem, opiekunem i dobrym duchem Kolekcji Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku koło Bydgoszczy. Oficjalnie jest kierownikiem i administratorem zbiorów instrumentów historycznych, ale tak naprawdę bez jego pasji i miłości, ta kolekcja nie byłaby tak wspaniała. Dziś liczy ona około 50 instrumentów i stanowi jeden z największych i najcenniejszych zbiorów w Polsce. Wystarczy powiedzieć, że jest większa od kolekcji warszawskiego Instytutu Chopina.

Andrzej jest też jednym z inicjatorów pierwszej w historii polskiej nauki o muzyce Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej. Należy też do Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo”.

Andrzej Gawroński nie urodził się jednak jako spec od fortepianów. Przez wiele lat był dziennikarzem radiowym. Zakochał się w zabytkowych instrumentach pracując w Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, które zarządza całym ostromeckim zespołem. Prywatnie uwielbia mercedesy.

Antenowe spotkanie poprowadzi jak zawsze Jarosław Jarry Jaworski. Zaczniemy tradycyjnie o 18:00. Programu możecie słuchać poprzez stronę internetową radia: www.sfera.umk.pl

„To nie jest roast!” jest oficjalnym programem radiowym Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.Źródło: Książnica Kopernikańska w Toruniu

Książnica Kopernikańska w Toruniu

ul. Słowackiego 8
87-100 Toruń
tel.: 56 622 66 42

Powiązane wydarzenia

26
lutego (poniedziałek)

Luty 2024 w Mediatece Raszei

27
lutego (wtorek), godz. 09:00

Luty 2024 w Mediatece Raszei

27
lutego (wtorek), godz. 10:00

Luty 2024 w Mediatece w Młynach

27
lutego (wtorek), godz. 16:30

Luty 2024 w Mediatece Raszei