Temat: Film i Edukacja – Piep*zyć Mickiewicza
Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na nowy cykl pokazów połączonych z dyskusjami. Tematem naszych rozmów z ekspertką dr Aleksandrą Kondrat będą ekranowe oblicza szkoły, wychowawców i uczniów.
Jakie diagnozy, stereotypy, problemy czy rozwiązania dotyczące edukacji i nauczycieli przedstawia współczesne kino? Czy film może być źródłem inspiracji dla osób poszukujących skuteczniejszych metod przekazywania wiedzy? Czy kino udziela jakiejś lekcji współczesnym pedagogom? Jak kamera filmowa portretuje pokój nauczycielski i szkolną społeczność? Wraz z naszą publicznością poszukamy odpowiedzi na te pytania.
Do udziału w pokazach i dyskusjach cyklu zachęcamy szczególnie nauczycieli, pedagogów, wykładowców, edukatorów, wychowawców, opiekunów i innych reprezentantów oświaty czy szkolnictwa wyższego. Oczywiście, liczymy także na obecność osób uczących się i studiujących w różnych instytucjach edukacyjnych.
O filmie:
Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. W roli ekscentrycznego belfra Dawid Ogrodnik.
Po seansie zapraszamy na dyskusję z dr Aleksandrą Kondrat – nauczycielką filozofii, etyki i historii, egzaminatorką maturalną, poszukiwaczką innowacyjnych rozwiązań w edukacji, zwolenniczką fińskiego modelu edukacji.
Cykl realizujemy we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim.
Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU