Teatr kieszonkowy
Teatr / Kabaret

Teatr kieszonkowy

  • Wydarzenie archiwalne: 21.01.2023
Miejsce:
Wojewódzki Ośrodek Animacji KulturyToruń, ul. Szpitalna 8
Wyobraź sobie, że szpargały, które od lat trzymasz na dnie szuflady albo w pudełeczku na szafie ożywiają i opowiadają swoje niezwykłe historie…

Czy wiesz, że drobne pamiątki, ciekawe rzeczy, z którymi z jakichś powodów trudno się rozstać, mogą nabrać drugiego życia? Jeśli chcesz się o tym przekonać, przyjdź na warsztaty „Teatr kieszonkowy”. Teatr kieszonkowy to teatr, który każdy może zrealizować własnym sumptem i wystawić w każdych okolicznościach.

Wprowadzę Cię w magiczny świat teatru przedmiotu. Kto wie, może przygody, które przeżyjesz na warsztatach zainspirują Cię do stworzenia „wielkiego teatru”. Wielkiego, ale wciąż mieszczącego się w kieszeni.
Każde spotkanie to osobna całość – nie musisz uczestniczyć we wszystkich, ale miło będzie spotykać się z Tobą jak najczęściej.

Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności pozwalające kreować małe zdarzenia teatralne w konwencji teatru przedmiotu. Zajęcia skupią się głównie na zagadnieniach praktycznych obejmując elementarne zadania aktorskie, ćwiczenia animacyjne, muzyczne oraz zagadnienia reżyserskie.

Umiejętności nabyte podczas warsztatów mogą stać się impulsem do tworzenia własnych aktów twórczych w dziedzinie teatru formy lub inspirowania dzieci – a także dorosłych – do zabawy w teatr.

Dla kogo?
Dla nauczycieli, bibliotekarzy, animatorów kultury, rodziców, młodzieży, pasjonatów teatru formy.
Kiedy?
W sobotę w godzinach 10.00-14.00. Warsztaty będą odbywały się raz w miesiącu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, przy ul. Szpitalna 8
Opłata:
40 zł za jedno spotkanie
Płatność on-line przez stronę bilety24.pl lub w kasie (wtorek oraz czwartek od 10.00 do 15.00)
Płatność on-line na stronie bilety24.pl,
Kasa biletowa czynna: wtorek i czwartek od 10:00 do 15:00.
Sposoby rekrutacji:
– wypełnij formularz i zakup bilet.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie zajęć.
______________________
Więcej informacji:
Ireneusz Maciejewski
mail: ireneusz.maciejewski@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55
Prowadzący:
Ireneusz Maciejewski – reżyser, aktor-lalkarz, autor sztuk teatralnych, fotograf, filmowiec, animator kultury. Współpracuje z teatrami w Polsce i zagranicą, twórca ponad 40 premier teatralnych

Źródło: WOAK Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu