Tajemnicze oblicza kultury arabskiej
Wstęp wolny  /  Literatura

Tajemnicze oblicza kultury arabskiej

  • Wydarzenie archiwalne: 17.10.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
Już 17 października 2023 r. w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza zagości dziennikarz oraz doceniony przez czytelników autor reportaży literackich – Marcin Margielewski.
Motywem przewodnim jego tekstów są realia panujące w arabskich społeczeństwach i kontrowersje z nimi związane. Nasz Gość spędził dekadę w podróży, przemierzając takie miejsca jak: Dubaj, Kuwejt, czy Arabia Saudyjska. To doświadczenie pozwoliło dziennikarzowi spojrzeć z szerszej perspektywy na kulturę terenów bliskowschodnich. W swoich najbardziej znanych publikacjach: „Była arabską stewardesą” (2019), „Jak podrywają szejkowie” (2019) czy „Tajemnice hoteli Dubaju” (2020) wykorzystuje nabytą wiedzę do szczegółowego opisania praw, jakimi rządzi się szokujący, arabski świat biznesu.
Spotkanie odbędzie się 17 października o godzinie 18:00, w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej. Podczas rozmowy Gość opowie między innymi o swoich podróżniczych przeżyciach oraz o tym, co spowodowało, że zainteresował się tą wymagającą problematyką. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. J. Kilińskiego 16 od 10 października.
Współorganizatorem wydarzenia jest firma Plast-Mar.

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza

ul. Kilińskiego 16
88-100 Inowrocław
tel.: 52 357 36 98

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 19.04

GDY DOTKNĘŁAM ZŁOTA …

dzisiaj
⟶ DO 30.04

Świat widziany oczami autysty

15
kwietnia (poniedziałek), godz. 17:00

Spotkanie z filmem: filmowa podróż w odmęty pamięci

16
kwietnia (wtorek), godz. 10:30

A kuku!: Ahoj, piraci!