Szymborska na wiosnę – wernisaż
Wstęp wolny  /  Literatura  /  Sztuki wizualne

Szymborska na wiosnę – wernisaż

  • Wydarzenie archiwalne: 21.03.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Jana KasprowiczaInowrocław, ul. Kilińskiego 16
Wraz z nastaniem wiosny Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza do obejrzenia wystawy „Szymborska na wiosnę”, która przybliży sylwetkę poetki, noblistki, tłumaczki i jednej z patronek 2023 roku Wisławy Szymborskiej. Data wernisażu – 21 marca jest nieprzypadkowa, gdyż tego właśnie dnia obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Na podstawie zbiorów książnicy: książek, tomików wierszy, a także archiwalnych miesięczników literackich „Twórczość” powstało kalendarium dokumentujące ważne etapy życia poetki.

Uzupełnieniem ekspozycji będą kolaże inspirowane życiem i twórczością noblistki, wykonane przez uczestników konkursu „Kolaż z Szymborską”, który również tego dnia zostanie rozstrzygnięty. Pracom nie brakuje kreatywności i pomysłowości, o czym możecie przekonać się, zaglądając na naszą wystawę.

W trakcie wernisażu wiersze Wisławy Szymborskiej zaprezentują członkowie Literackiego Klubu Wiersza i Prozy działającego przy Filii nr 12.

Nie zapominamy również o pierwszym dniu wiosny. Choć poetka pisała wolę liście bez kwiatów niż kwiaty bez liści, u nas będzie i jedno i drugie. Wszystko to za sprawą kwiaciarni Amarylis z Szadłowic, która dla uczestników wernisażu przygotowała wiosenną, kwiatową niespodziankę.

Wernisaż wystawy: 21.03.2023 o godz. 17.00.

Wystawa czynna: 21.03.2023–15.04.2023
Miejsce: Salonik Literacko-Artystyczny

Wstęp wolny!

Źródło: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Powiązane wydarzenia

29
lipca (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece

05
sierpnia (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece

12
sierpnia (poniedziałek), godz. 16:00

Nauka języka polskiego w bibliotece