„Światy równoległe” – spotkanie autorskie z Łukaszem Lamżą
Wstęp wolny  /  Hybrydowe  /  Literatura

„Światy równoległe” – spotkanie autorskie z Łukaszem Lamżą

  • Wydarzenie archiwalne: 02.12.2021
Miejsce:
CSWToruń, Wały gen. Sikorskiego 13
Kiedy: 2.12.2021 (czwartek), godz. 18.00

Dlaczego boimy się szczepić, czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze? Zdawałoby się, że dostęp do wiedzy jest dziś nieograniczony i łatwy. Jednak czasy, w których żyjemy, przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi – z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje, samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach, a „najnowsze badania” stały się zaklęciem sankcjonującym każdą teorię. Spotkanie z autorem książek popularyzujących naukę będzie okazją do dyskusji o zmieniającym się świecie i zagubieniu człowieka w technologicznym gąszczu.
Filozof przyrody i dziennikarz naukowy, specjalizuje się w kosmologii, astrofizyce oraz zagadnieniach filozoficznych związanych z tymi naukami. Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne”. Autor książek, m.in.: „Przekrój przez Wszechświat” (CC Press, 2014), „Wszechświat krok po kroku” (CC Press, 2017).

Spotkanie na żywo w Czytelni CSW i transmisja na Facebooku Centrum Literatury CSW

Artykuł „Światy równoległe” – spotkanie autorskie z Łukaszem Lamżą pochodzi z serwisu Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Źródło: Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

Centrum Sztuki Współczesnej ZNAKI CZASU

ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
tel: 56 610 97 18