Światowy Dzień Choroby Alzheimera – Jak opiekować się seniorem z choroba otępienną?
Organizator: Pro-Psyche
Partner: Młyny Rothera
Gdy pamiętasz coraz mniej…
Pamięć – jedna z najcenniejszych właściwości, jakie posiadamy, nie tylko pozwala nam z łatwością odnaleźć ulubiony kubek na kawę, ale tworzy naszą tożsamość. Między innymi dzięki niej każdy z nas jest niepowtarzalną osobą, ponieważ doświadczenia i historia życia każdego człowieka jest inna. Niestety czasem się zdarza, że pamiętamy coraz mniej. Jedną z przyczyn takiego stanu może być choroba Alzheimera.
21 września 2024 roku, w Młynach Rothera w Bydgoszczy podczas Światowego Dnia Choroby Alzheimera będzie można posłuchać o najnowszych sposobach walki z tą chorobą.
Specjaliści z Propsyche opowiedzą m.in. o nowych, coraz skuteczniejszych lekach stosowanych w chorobie Alzheimera, jej pierwszych objawach, a także o faktach i mitach związanych przebiegiem choroby oraz leczeniem. Posłuchać będzie można także o niefarmakologicznych sposobach zapobiegania i leczenia chorób otępiennych oraz o bardzo ważnej roli: roli opiekuna osoby chorującej na Alzheimera. Bliski, który podejmuje się tak trudnego i wymagającego zadania, potrzebuje wiedzy i wsparcia, podczas wydarzenia postaramy się wyjść tym potrzebom naprzeciw.
Spotkanie rozpocznie się wystąpieniem neurologa, psychogeriatry dr n. med. Roberta Kucharskiego („Mity i fakty dotyczące diagnostyki i leczenia choroby Alzheimera”), później głos zabierze psychiatra, psychogeriatra dr Katarzyna Łachut („Choroba Alzheimera: Jak ją rozpoznać i zrozumieć jej pierwsze objawy”). Równie ciekawe będą kolejne wystąpienia: psychologa i psychoterapeuty mgr Łukasza Warchoła („Nie tylko leki! Niefarmakologiczne metody leczenia i profilaktyki chorób otępiennych”) oraz psychologa i psychoterapeutki mgr Lidii Gajdy („Jaki jest (nie)idealny opiekun osoby z otępieniem?”).
Linki do wydarzeń: Kliknij TUTAJ!
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 21 września, godz. 10.00-14.00
Gdzie? Młyny Rothera, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy? wstęp wolny
Więcej informacji tutaj: KLIK!
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera