Światowe Dni Origami
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Światowe Dni Origami

  • Wydarzenie archiwalne: 24.10.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24

Światowe Dni Origami!

Zapraszamy Was serdecznie na wyjątkową wystawę, która trwa od 24.10 do 10.11.2023 w naszej Bibliotece Głównej! To okazja do odkrycia fascynującego świata papierowych cudów stworzonych przez utalentowanych artystów. 

Co roku obchodzimy Święto Origami, nawiązując do rocznicy urodzin Lillian Oppenheimer, założycielki Origami USA oraz British Origami Society, a także tradycyjnego japońskiego Dnia Origami, który przypada 11 listopada. To wyjątkowy okres, kiedy świat skupia się na sztuce składania papieru w niesamowite wzory.

Na naszej wystawie znajdziecie nie tylko tradycyjne origami, ale także fascynującą formę bookfoldingu, czyli sztuki składania kartek książek w piękne wzory i kształty. To spotkanie tradycji i nowoczesności w jednym. 

Zapraszamy Was do holu głównego Biblioteki Głównej, gdzie te niezwykłe dzieła papierowej sztuki ożywają i zachwycają. Przyjdźcie, podziwiajcie, a może nawet sami spróbujcie swoich sił w świecie origami!

Czekamy na Wasze odwiedziny. 

 

 Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Stary Rynek 22-24
85-034 Bydgoszcz
tel.: 52 33 99 225