Sweet Accordion Festival 2022

Sweet Accordion Festival 2022

  • Wydarzenie archiwalne: 20.11.2022
Miejsce:
Klub AkcentGrudziądz
Zapraszamy na festiwal tworzony z pasją przez ludzi kochających muzykę i chcących się tą miłością dzielić. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy są ciekawi dobrych dźwięków i chcą je odkrywać w różnych odcieniach. Każda edycja jest inna i każda zabiera nas do świata pięknych kompozycji, gdzie głównym bohaterem jest akordeon oraz niezwykłe możliwości tego instrumentu.

Gospodarzem wieczoru są grudziądzcy muzycy Izabela i Grzegorz Grzankowie oraz formacja Sweet Accordion.

Wystąpią:
* WIESŁAW PRZĄDKA TRIO
* TEKLA KLEBETNICA
* SWEET ACCORDION & chór TIBI MARIAE
 

WIESŁAW PRZĄDKA TRIO
To zespół trzech artystów światowej klasy, których łączy pasja do muzyki. Zainteresowania muzyczne każdego z nich i doświadczenia zdobyte na gruncie wielu gatunków i stylów muzycznych, sprawiają że muzyka którą wykonują ma wiele barw i emocji.
Skład:
Wiesław Prządka – akordeonista, bandoneonista, kompozytor i aranżer – jest jednym z najwybitniejszych akordeonistów w Polsce i jedyny Polak, który opanował grę na oryginalnym bandoneonie diatonicznym. Dodatkową atrakcją każdego koncertu jest prezentacja przez artystę tego niezwykle skomplikowanego instrumentu, który króluje w zespołach tangowych Argentyny.
Rafał Karasiewicz – pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny – wszechstronny pianista,
współpracujący z aktorami i teatrami, grający jazz i bluesa jednocześnie doskonale odnajdujący się wmuzyce francuskiej i tangach Astora Piazzolli.
Zbigniew Wrombel – kontrabasista, kompozytor, pedagog – legenda polskiego jazzu.

TEKLA KLEBETNICA
To zespół folkowy wykonujący muzykę całego pasma Karpat. Podczas występów zabierają słuchaczy w swoją muzyczną podróż przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, wędrując aż na Bałkany. W swej twórczości łączą tradycyjny folklor z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tworząc tzw. FOLK-CROSSOVER.
W skład zespołu wchodzą muzycy grający na – skrzypcach, akordeonie, kontrabasie oraz cymbałach węgierskich. Dzięki dotychczasowej działalności artystycznej mają za sobą wiele wspaniałych występów, tras koncertowych i niezwykłych festiwali, wspierają ich Miasto Ustroń oraz Miasto Żywiec, współpracują także z wieloma Ambasadami i Konsulatami na całym świecie. Do tej pory wystąpili w 20 krajach, na 4 kontynentach, m.in. siedmiokrotnie w USA, w Australii, Nowej Zelandii, Uzbekistanie, Gruzji, Jordanii, Mołdawii i wielu innych. Są również zdobywcami 2.miejsca w VI edycji programu “Mam Talent”.

SWEET ACCORDION & chór TIBI MARIAE
Autorski projekt wokalno-instrumentalny dwóch znanych grudziądzkich zespołów, na festiwal przygotowali własne aranżacje przebojów muzyki polskich i zagranicznych artystów XX wieku (m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Edith Piaf)

Źródło: Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 234 76