Centrum Kultury Teatr
interdyscyplinarne

Centrum Kultury Teatr

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu prowadzi szeroko zakrojoną działalność impresaryjną w zakresie teatru, muzyki i kabaretu. Jest organizatorem wielu imprez cyklicznych. Do najważniejszych należą: festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koncerty Niedzielne z muzyką klasyczną, przeglądy twórczości młodych Kieszeń Sceniczna i Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne. Ponadto w czasie trwania sezonu kulturalnego można obejrzeć na scenie przedstawienia w wykonaniu teatrów z całego kraju, wysłuchać koncertów muzyki: klasycznej, operowej i operetkowej, jazzowej i estradowej a także zobaczyć występy najlepszych grup kabaretowych. Inną ważną działalnością Centrum Kultury jest organizacja imprez plenerowych. Co roku odbywają się koncerty z okazji Dni Grudziądza, Pożegnanie wakacji,  festiwal Lato na Starym Mieście. W tym czasie w najpiękniejszych zakątkach Grudziądza odbywają się koncerty i spektakle uliczne. Centrum Kultury Teatr wspiera również działalność i twórczość amatorską, przy instytucji działają m. in. młodzieżowy chór mieszany „Alla Camera”, oraz zespoły rockowe. Odbywają się tu zajęcia plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu miejści się w dwóch budynkach: w dawnym Teatrze Ziemi Pomorskiej przy ul. Teatralnej 1 oraz Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38. W budynku przy ulicy Teatralnej mieszczą się: Duża sala teatralna z 405 miejscami na widowni oraz sceną wyposażoną w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, Mała sala teatralna z 50 miejscami i Koncertowa sala kameralna z 140 miejscami. W budynku znajduje się również profesjonalne Studio Produkcji Telewizyjnej, które przygotowuje program kulturalny „Magazyn Qltura” emitowany w czwartki w Telewizji Kablowej.

Ważną rolę w działalności Centrum Kultury Teatr pełni Klub AKCENT. To właśnie tu odbywają się koncerty i wystawy – jest to również doskonałe miejsce spotkań. Klubowa scena gościła dotąd wielu znamienitych muzyków, czołówkę jazzu, bluesa, poezji śpiewanej, a także rocka. Aktualnie klub proponuje cotygodniowe koncerty – zapraszamy w każdy piątkowy wieczór od 19.00. Obok muzyków swoją twórczość prezentują tu również malarze, graficy i fotograficy. Galeria Klubu Akcent to miejsce gdzie wystawiane są prace artystów z różnych zakątków kraju, ale też i Europy. Prezentowane tu prace zachwycają różnorodnością podejmowanej tematyki, technikami wykonania, a przede wszystkim talentem autorów. Integralną częścią grudziądzkiego klubu jest Restauracja Akcent z salą bankietową, gdzie obok miłej atmosfery, dobrej muzyki nasi goście mogą liczyć także na doskonałą kuchnię.

Centrum Kultury Teatr
ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz

 

Dyrektor Anna Janosz - 56 69 68 902

Wicedyrektor Grzegorz Romanowski – tel 56 69 68 905

 

Sekretariat - 56 69 68 902

Impresariat – 56 69 68 901, 56 69 68 907

Księgowość – 56 69 68 903

Administracja – 56 69 68 904

Pracownia plastyczna – 56 69 68 906

 

Kasa mieści się tylko w Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38.

Czynna: w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach od 8.00 do 16.00,

a w czwartki od 10.00 do 18.00.

Kasa czynna też jest na dwie godziny przed każdą imprezą.


e-mail: teatr@grudziadz.pl

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.:56 46 234 76