Centrum Kultury Teatr
interdyscyplinarne  /   ośrodek kultury / dom kultury

Centrum Kultury Teatr

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu prowadzi szeroko zakrojoną działalność impresaryjną w zakresie teatru, muzyki i kabaretu. Jest organizatorem wielu imprez cyklicznych. Do najważniejszych należą: festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koncerty Niedzielne z muzyką klasyczną, przeglądy twórczości młodych Kieszeń Sceniczna i Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne. Ponadto w czasie trwania sezonu kulturalnego można obejrzeć na scenie przedstawienia w wykonaniu teatrów z całego kraju, wysłuchać koncertów muzyki: klasycznej, operowej i operetkowej, jazzowej i estradowej a także zobaczyć występy najlepszych grup kabaretowych. Inną ważną działalnością Centrum Kultury jest organizacja imprez plenerowych. Co roku odbywają się koncerty z okazji Dni Grudziądza, Pożegnanie wakacji,  festiwal Lato na Starym Mieście. W tym czasie w najpiękniejszych zakątkach Grudziądza odbywają się koncerty i spektakle uliczne. Centrum Kultury Teatr wspiera również działalność i twórczość amatorską, przy instytucji działają m. in. młodzieżowy chór mieszany „Alla Camera”, oraz zespoły rockowe. Odbywają się tu zajęcia plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu prowadzi działalność w dwóch budynkach:  • w dawnym Teatrze Ziemi Pomorskiej przy ul. Teatralnej 1 w Grudziądzu

  • Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38 w Grudziądzu.


W budynku przy ulicy Teatralnej mieszczą się: Duża sala teatralna z 405 miejscami na widowni oraz sceną wyposażoną w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, Mała sala teatralna z 50 miejscami i Koncertowa sala kameralna z 140 miejscami. W budynku znajduje się również profesjonalne Studio Produkcji Telewizyjnej, które przygotowuje program kulturalny „Magazyn Qltura” emitowany w czwartki w Telewizji Kablowej.

Ważną rolę w działalności Centrum Kultury Teatr pełni Klub AKCENT. To właśnie tu odbywają się koncerty i wystawy – jest to również doskonałe miejsce spotkań. Klubowa scena gościła dotąd wielu znamienitych muzyków, czołówkę jazzu, bluesa, poezji śpiewanej, a także rocka. Aktualnie klub proponuje cotygodniowe koncerty – zapraszamy w każdy piątkowy wieczór od 19.00. Obok muzyków swoją twórczość prezentują tu również malarze, graficy i fotograficy. Galeria Klubu Akcent to miejsce gdzie wystawiane są prace artystów z różnych zakątków kraju, ale też i Europy. Prezentowane tu prace zachwycają różnorodnością podejmowanej tematyki, technikami wykonania, a przede wszystkim talentem autorów. Integralną częścią grudziądzkiego klubu jest Restauracja Akcent z salą bankietową, gdzie obok miłej atmosfery, dobrej muzyki nasi goście mogą liczyć także na doskonałą kuchnię.

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty plastyczne

31
stycznia (wtorek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty plastyczne

01
lutego (środa), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty plastyczne

02
lutego (czwartek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty plastyczne

03
lutego (piątek), godz. 10:00

FERIE W TEATRZE: Warsztaty plastyczne

Centrum Kultury Teatr

ul. Teatralna 1
86-300 Grudziądz
tel.: +48564623476